نامزدی ۲ برادر با ۲ فیلم مجزا در جشنواره ایتالیایی

جشنواره فیلم سان ماورو تورینزه
محمدتقی فرهادپور

«آلفابت» ساخته کیانوش عابدی و «پیشخدمت» ساخته فرنوش عابدی نامزد دریافت جایزه از جشنواره فیلم سان ماورو تورینزه شدند.

به گزارش مهر؛ انیمیشن «آلفابت» ساخته کیانوش عابدی و «پیشخدمت» ساخته فرنوش عابدی به عنوان فینالیست نیمه نهایی جشنواره «سان ماورو تورینزه» (STIFF) انتخاب شد.

جشنواره فیلم سان ماورو تورینزه که سال ۲۰۱۷ کار خود را شروع کرد در سان ماورو تورینزه شهری کوچک در ایتالیا که در پیه‌ مونته ایتالیا واقع شده است، برگزار می‌شود.

با شروع به کار جشنواره این امکان فراهم شده تا سینمای جهانی به این شهر راه پیدا کند.

جشنواره فیلم سان ماورو تورینزه پذیرای فیلم‌ های کوتاه و بلند از هر نقطه جهان است ولی فیلم‌ های پذیرفته شده باید با زیرنویس انگلیسی یا ایتالیایی در جشنواره نمایش داده شوند.

«آلفابت» زندگی انسان‌ هایی را روایت می‌کند که زندگی کردن را فراموش کرده و از آگاهی و حقیقت دور مانده‌اند. به طور کلی این فیلم در مورد مردمانی است که سال‌ ها است الفبای زیستن را از یاد برده‌اند، نمی‌ بینند، نمی‌ شنوند و سخنی بر لب نمی‌ سرایند، ولی کلمات بی‌قرار در انتظارند.

عوامل ساخت این انیمیشن عبارتند از کارگردان: کیانوش عابدی، انیماتور: فرنوش عابدی، رندر و کامپوزیت: مرتضی نیتی، ویژوآل: حامد پورکرمان، طراح: امیرحسین نوروزی، بک‌گراند: محدثه پیله‌وران، موسیقی: سروش عابدی، محصول: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

همچنین انیمیشن «پیشخدمت» داستان آشنای ارباب و رعیت را روایت می‌ کند؛ ماجرای برخورد یک نویسنده با یک حشره غول‌ پیکر یعنی یک سوسک، سوسک پیشخدمت می‌شود و کم‌ کم می‌ فهمد لایق شرایط بهتری است و همه‌چیز بازی را به هم می‌ ریزد. مرد اما در تلاش حفظ شرایط است و متوجه می‌ شود که این بازی قاعده‌ای ندارد …  

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت