بررسی آلبوم Higher Than Here از James Morrison

رسانه نوا - در سال ۲۰۰۶ جیمز موریسون (James Morrison) خواننده / آهنگساز انگلیسی، اولین تک آهنگ خود به نام (You Give Me Something ) را منتشر کرد. این آهنگ در سراسر دنیا از طریق ایستگاه‌های رادیویی پخش شد و به فروش باورنکردنی آلبوم او "Undiscovered" به میزان ببیش از یک میلیون منجر شد.


بررسی آلبوم Higher Than Here از James Morrison

رسانه نوا – در سال ۲۰۰۶ جیمز موریسون (James Morrison) خواننده / آهنگساز انگلیسی، اولین تک آهنگ خود به نام (You Give Me Something ) را منتشر کرد. این آهنگ در سراسر دنیا از طریق ایستگاه‌های رادیویی پخش شد و به فروش باورنکردنی آلبوم او “Undiscovered” به میزان ببیش از یک میلیون منجر شد.

بعد از یک دهه و انتشار دو آلبوم دیگر موریسون با انتشار چهارمین آلبوم خود “Higher Than Here” همچنان در صحنه موزیک فعالیت دارد. اکنون چهار سال از زمان آخرین انتشار آلبوم یکی از گرم ترین صداهای موسیقی می گذرد.

موسیقی موریسون گرما و دلچسبی خاص خود را از دست نداده و مانند همیشه پر هیجان است. “Demons” تک آهنگ اول یک آهنگ استثنایی تاثیرگذار است. آهنگ “I’ve got demons” مانند یک آهنگ مدرن تجربی است. در این آلبوم آهنگ‌ها همچون جواهر می‌درخشند. “Right Here” برای کسانی که آثار تاثیرگذار را دوست دارند؛ “Reach Out”  برای کسانی که احتیاج به یک آهنگ غرنده و مهیج دارند و یا حتی آهنگ‌های رمانتیک آرام عاشقانه همجون “Just Like A Child” همه و همه شما را به وجد می‌آورد. 

اما نکته عطف این آلبوم، ارتباط بسیار مثبت قطعات آن با ذهن مخاطبین است؛ از همین روی احساس تحت فشار بودن از جانب آهنگ‌ها به شما دست نمی‌دهد. قطعات این آلبوم شما را ساعت‌ها درگیر خود خواهد کرد. صدای خاص و خش‌دار موریسون گوش شنوندگان را نوازش می‌دهد. در این آلبوم پیانو بسیاری استادانه و هنرمندانه نواخته شده است و ضرب‌های سل، با رتیم RnB جریان آلبوم را به شکلی کاملا حرفه‌ای جلو می‌برد. Heaven To A Feel نمونه بارز این مثال است. 

و اما شاهکار جیمز موریسون “Higher Than Here”، اثری بسیار شنیدنی که لحظه‌ای از شنیدن آن دست نخواهید کشید. در کل چاره‌ای جز بهت و حیرت نسبت به ملودی‌ها، ترانه‌ها و نت های خوانده شده نیست. 

چهار سال وقفه از زمان انتشار آخرین آلبوم او تا آلبوم جدید گذشته است و به نظر می‌رسد آلبوم جدید مجموعه‌ای از بهترین آثار جیمز موریسون به شمار می‌رود که تا به حال منتشر شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهی

برای ثبت رای باید ابتدا وارد شوید.