بررسی آلبوم Meanwhile in Burbank از Stone Sour

رسانه نوا - پس از کانسپت آلبوم موفق دو قسمتی  The House of Gold & Bones گروه Stone Sour اکنون به نظر می رسد که گروه کاملاً خاموش شده است. قبل از انتشار این آلبوم ها، آن ها به عنوان یک گروه راک خوب و گاهی اوقات صاحب سبک شناخته می شدند.


بررسی آلبوم Meanwhile in Burbank از Stone Sour

رسانه نوا – پس از کانسپت آلبوم موفق دو قسمتی  The House of Gold & Bones گروه Stone Sour اکنون به نظر می رسد که گروه کاملاً خاموش شده است. قبل از انتشار این آلبوم ها، آن ها به عنوان یک گروه راک خوب و گاهی اوقات صاحب سبک شناخته می شدند.

 اکنون که آنها ثابت کرده اند که قادر به انجام کارهای بهتری هستند، انتظارات از این گروه بالا رفته است. اخراج گیتاریست گروه جیم روت (Jim Root) در سال ۲۰۱۳ و صحبت هایی که او از آن تاریخ به بعد در مصاحبه های مختلف درباره گروه ایراد کرده ما را تا اندازه ای نسبت به کارهای جدید گروه مضطرب می کرد. به هر جهت برای اینکه طرفداران را تا آن زمان مشغول نگه دارند گروه یک آلبوم کوتاه دو قسمتی شامل اجرای دوباره ای از آثار خوانندگان دیگر تدارک دیده است. 

تمام قطعات این آلبوم معروف هستند و این اولین نکته ای است که توجه شما را به خود جلب می کند. در حالی که سایر گروه ها قطعاتی را باز اجرا می کنند که کمتر شنیده شده است. 

آلبوم Meanwhile in Burbank… شامل آهنگ هایی از گروه های معروفی چون Alice in Chains، Judas Priest، Kiss، Metallica و Black Sabbath است. گیتاریست گروه جاش رند (Josh Rand) در این باره گفته است: “ایده ما این نبوده است که از یک آهنگ دوری کنیم صرفاً به دلیل اینکه معروف بوده است. گروهی را انتخاب کنیم که اکثر مردم ممکن است چیزی درباره آنها نشنیده باشند بلکه قصد ما این بوده است که آهنگ هایی را انتخاب کنیم که بر روی هر یک از اعضای گروه در یک برهه از زندگی تاثیر گذار بوده است.

با شنیدن این آهنگ ها می توان گفت که چقدر گروه این آهنگ ها را دوست دارد و برای آنها احترام قائل است. عشق و علاقه کوری تیلور به گروه Alice in Chains بر کسی پوشیده نیست و آهنگ هایی نظیر ” Down in a Hole” از گروه Alice in Chains  که به طور سولو توسط تیلور اجرا شده و همینطور آهنگ “Nutshell” که تیلور با استون ساور آن را به طور زنده اجرا کرد از آن دسته اند. البته باید قبول کرد لین استیلی (Layne Staley) خواننده درگذشته گروه Alice in Chains بی همتا و غیر قابل جایگزین است اما تیلور آهنگ کاور “ما جوان می میریم” (We DieYoung) این گروه را با تمام وجود اجرا کرد و حتی اگر با او برابری نکرده باشد حداقل به همان اندازه که انتظار می رفت این کار را انجام داده است.

در آهنگ “Love Gun” گروه Kiss که به عنوان کاور توسط استون ساور اجرا شد تیلور درخشان ظاهر شد. دیگر این موضوع بر علاقه مندان موسیقی پوشیده نیست که تیلور یک وکالیست بزرگ است اما با این وجود در این قطعه تیلور جیغ های گلم راک را به طرزی با ابهت اجرا می کند که ما قبلاً کمتر از این خواننده شنیده ایم. در قطعه “Creeping Death” گروه متالیکا، تیلور بسیار عالی ظاهر می شود و با وکال پر قدرت و فراموش نشدنی آن را اجرا می نماید.

این تمام حقیقتی بود که باید گفته می شد. صدای سازها و آلات موسیقی حتی بدون حضور روت مانند همیشه پرقدرت است (اگر چه هنوز باید درباره آهنگ های جدید گروه محتاط بود و قضاوت نکرد) و انتخاب آهنگ ها برای گروه مناسب و مقتضی به نظر می رسند. با تمام این اوصاف این یک آلبوم EP است. استون ساور آهنگ ها را چندان تغییر نداده است و شنونده تقریباً می داند که چه انتظاری داشته باشد. آیا استون ساور را دوست دارید؟ پس این آلبوم را نیز دوست خواهید داشت. آیا سبک Rock را دوست دارید؟ بنابراین از این آلبوم لذت خواهید برد. به نظر می رسد این آلبوم جنبه سرگرمی دارد زیرا به احتمال زیاد به این زودی چیز جدیدی از گروه استون ساور نخواهید شنید اما به هر جهت آلبوم Meanwhile in Burbank طرفداران را برای مدتی سرگرم نگه خواهد داشت.

منبع: Ultimate Music

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهی

برای ثبت رای باید ابتدا وارد شوید.