بررسی آلبوم I’m Up از Young Thug

رسانه نوا - استراتژی Young Thug در خصوص ارائه آلبوم هایی در زمینه های مختلف یک تغییر خوب و نشاط انگیز از رویکرد حساب گرانه و زجرآور نسل فعلی موسیقی هیپ هاپ و اسطوره سازان خودی و افرادی که این اعتقاد که باید مجسمه آن‌ها نیز در میان بنای یادبود Mt. Rushmore آمریکا قرار داشته باشد ایجاد کرده است.بررسی آلبوم I’m Up از Young Thug

رسانه نوا – استراتژی Young Thug در خصوص ارائه آلبوم هایی در زمینه های مختلف یک تغییر خوب و نشاط انگیز از رویکرد حساب گرانه و زجرآور نسل فعلی موسیقی هیپ هاپ و اسطوره سازان خودی و افرادی که این اعتقاد که باید مجسمه آن‌ها نیز در میان بنای یادبود Mt. Rushmore آمریکا قرار داشته باشد ایجاد کرده است.

اما برای آن دسته از کسانی که به دنبال تداوم کار این هنرمند چه از داخل و یا خارج کمپ او هستند این موضوع مانند یک کابوس است. وقتی که او در شبکه های اجتماعی باFuture  در حال جنگ و جدال نیست و یا قصد ندارد که رپر آمریکایی Plies را به خاطر رفتار توهین آمیزش کتک بزند؛ تنها آن موقع است که او بدون در نظر گرفتن کنترل کیفیت به سرعت موسیقی تهیه می کند؛ Slime Season  و Slime Season 2، میکس تیپ‌هایی هستند که در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ منتشر شدند که با زمان اندکی بیش از یک ساعت، مملو از قول و نوید برای طرفداران اما بدون شک پر از آهنگ های فیلر (آلبوم پرکن) هستند.

میکس تیپ جدید Young Thug به نام “I’m Up” شامل ۹ آهنگ است و تا چند روز قبل از انتشار قرار بود که Slime Season 3  نامیده شود و یک روز نیز به نام SS3 بر روی سایت Spotify قرار گرفت (Young Thug از آن زمان اعلام کرده است که SS3 در راه است). این موارد عجیب و غریب چیزهایی است که Young Thug را توصیف می کند، یک فرد با روحیه آزاد پویا که در خارج از حوزه دوستی و برادری خود مدیون چیزی نیست.

 Lyor Cohen موسس رکورد لیبل ۳۰۰ Entertainmen  که Thug با آن قرارداد امضاء کرده است در یکی از مصاحبه های خود هنگامی که سعی داشت تا عدم انتشار آلبوم Thug  با نام عجیب و غریب HY!£UN35  (و لغو تور مربوطه) را توضیح دهد گفته است: «آنچه که باعث می شود Thug یک هنرمند جالب باشد غیر قابل پیش بینی بودن او است و اگر من بیشتر می دانستم خوشحال می شدم به شما بگم».

این انرژی کنترل نشده Young Thug باعث شده تا او یک شخصیت کاملاٌ درخشان و مناسب برای عوامل دوربین باشد، یک اجراگر ماهر هم ردیف کشتی کج کار آمریکایی Ric Flair. او در آهنگ اول آلبوم “F Cancer” با خوشحالی فریاد می زند «من Rey Mysterio هستم، در کانال کابلی HBO”  ( I’m Rey Mysterio, my life on HBO) (اشاره او به Rey Mysterio کشتی کج کار آمریکایی – مکزیکی است که Thug شبکه او را دنبال می کند. این آهنگ به گفته Thug کوچک ترین ارتباطی به سرطان که نام آهنگ است ندارد). اما با آلبوم “I’m Up” او چیزی فراتر از یک هنرمند است و در هر آهنگ فکرها، ایده ها و موضوعات خود را در جریان پروژه با یکدیگر پیوند می دهد. “King TROUP” با یک هوک حزن انگیز جهت ادای احترام به رپر آمریکایی Keith Troup است که در یک تیراندازی توسط افراد نامشخصی به قتل رسید. یانگ در قسمتی از این آهنگ با صدای فیلتر شده خود می خواند ” Stop… stop the killing”. آهنگ‌های “My Boys” و “For My People”  و “Ridin”  بیشتر در ارتباط با حس وفاداری و ائتلاف برادرانه است. “My Boys” نیز درباره اعلام برادری با رپر آمریکایی Ralo است که زمانی اقرار کرده بود که قصد داشته است تا Thug را با شلیک گلوله به قتل برساند. در آهنگ پایانی “Family” که در آن دو خواهر او Dora  و  Dollyنیز همکاری دارند، اگر پیام مهمی وجود داشته باشد به نظر می رسد درباره کسانی است که شما آن‌ها را دوست دارید و یا کسانی که آنها را از دست داده اید.

تمام این موارد باعث شده تا این آلبوم کم هیجان تر ولی یک تجربه قابل قبول کوتاه به حساب آید. اگرچه در ابتدا و انتهای آلبوم پیوستگی به چشم نمی خورد و در بیشتر قسمت‌ها توانایی‌های وکال او آنچنان که باید و شاید به کار گرفته نمی شوند. “I’m Up ” استانداردهای در نظر گرفته شده بالا برای مجموعهSlime Season  را برآورده نمی کند – گیرایی “Best Friend”، ساختار ظریف “Draw Down”،  یا خوشحالی منگ کننده “Raw” در این آلبوم به چشم نمی خورد – اما با این حال Thug موفق شده تا بسیاری از خصایص خود را در این مجموعه ۳۸ دقیقه ای ارائه کند از قبیل: نظرها و جواب‌های فی البداهه، رفتارهای شیطنت آمیز، و توانایی او برای گریز از تهیه موسیقی. از میان تهیه کنندگان این آلبوم می توان به Mike Will، Metro Boomin و تهیه کننده داخلی او Wheezy  اشاره کرد بنابراین این آلبوم مجموعه ای از آهنگ‌هایی است که اشاراتی به مضامین تاریک و سرد Barter 6 دارد (“Ridin” برادر دوقلوی “Never Had It” است) و موج مینیمالیست آتلانتا در آن به چشم می خورد (آهنگ “Special”). همه چیز در این آلبوم وجود دارد از المان های سینتی سایزری ۸۰۸ (آهنگ “Bread Winners”)  تا ارگ های کلیسایی (“Family”) و Thug  آن‌ها را پیچ و تاب و تغییر می دهد تا راه های مناسبی برای قرار گیری در آن‌ها پیدا کند. در تمام طول آلبوم او پرانرژی است و از هر فرصت نهایت استفاده را می برد. به نظر می رسد او به طرف یک عملکرد قابل قبول در حرکت است رویکردی که ممکن است باعث توجه بیشتر به این خواننده شود و این چیزی است که او استحقاق آن را دارد. اما در این لحظه از زمان چه کسی می تواند آینده را حدس بزند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهی

برای ثبت رای باید ابتدا وارد شوید.