آنسامبل بانوان ئاسو در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود

سام بورنگ

رسانه نوا – گروه ئاسو نادری اوایل اسفندماه امسال در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌روند.

آنسامبل بانوان ئاسو به سرپرستی ئاسو نادری پس از یک اجرای موفق در روز ۲۴ تیرماه سال جاری، در تاریخ ۸ اسفند دومین کنسرت رسمی خود را در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌کند.

این گروه موسیقی بانوان سال گذشته توسط ئاسو نادری نوازنده دف تشکیل شد و اولین اجرای خودش را در تیرماه سال جاری در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به صحنه برد. آنسامبل ئاسو در آن کنسرت میزبان ۲۵ هنرمند سینما بود و در آخر از ملکه رنجبر بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون تقدیر کرد.

مریم خانه ساز خواننده جوان این گروه است که رپرتواری شامل قطعات ماندگار موسیقی نواحی مختلف ایران از جمله موسیقی فارسی، کوردی، آذری، لری، بختیاری، عربی، بلوچی، جنوبی، گیلکی و… را برای بانوان اجرا می‌کند.

همچنین انتخاب رپرتوار کنسرت ئاسو و تنظیم آن آثار برعهده فرشاد رستمی آهنگساز و تنظیم کننده پیشکسوت و سرپرست گروه موسیقی آرشاویر است. نوازندگان آنسامبل ئاسو را نیز ئاسو نادری، مینو اصحابی، نازنین قاسمی، مهسا لواسانی دانا، مژگان حسینی، آذین ملک زاده، پریسا اینانلو و سارا احمدیان تشکیل می‌دهند.

نوازندگان آنسامبل ئاسو شامل دو دسته نوازندگان ارکسترال و کوبه ای هستند که اعضای گروه کوبه‌ای ئاسو برای اجرای ۸ اسفند به دلیل مصادف بودن کنسرت این گروه با ایام فاطمیه (س)، آنسامبل ئاسو را همراهی نمی‌کنند.

ئاسو نادری پیشتر در گروه های مختلف موسیقی چون هه رمان، هوران، حدیث رویا چهل دف، آوای مهربانی، تخت جمشید، ژیوار و ارکستر آرشاویر فعالیت چشمگیری داشته و هم اکنون گروه بزرگ دف نوازان جم را نیز مدیریت می‌کند که در تاریخ ۱۹ اسفند سال جاری در تالار اندیشه به روی صحنه خواهد رفت.

دومین کنسرت رسمی گروه ئاسو در ساعت ۲۰ روز ۸ اسفندماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

دیدگاه شما

ترند روز

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت