ماجرای شکست عشقی امید نعمتی!

پالت
یاسمن قاسمی

رسانه نوا – در سال‌های اخیر نام گروه پالت برای آهنگ دوستان ایرانی شناخته شده است که در این گروه امید نعمتی و همسرش شقایق صادقیان حضور دارند.

به گزارش رسانه نوا، امید نعمتی و همسرش شقایق صادقیان از اعضای گروه موسیقی پالت هستند که امید نعمتی خواننده گروه پالت و شقایق صادقیان نوازنده این گروه است.

امید نعمتی متولد دهه ۶۰ در تهران، خواننده و آهنگساز و فارغ التحصیل لیسانس دانشگاه تهران است. این جوان بی ریا و تهران شناس دوست داشت نقاش شود اما سر از خوانندگی در آورد می گوید تجربه شکست عشقی نیز دارد.

تجربه اولین عشق بسیار خوب بود ولی شیرین نبود، ۱۸ – ۱۹سالگی ام اتفاق افتاد، کسی می گوید: آن چیزی که من را نکشد، قوی ترم می کند، من هم با این تجربه قوی تر شدم ولی خیلی بد تمام شد، درد داشت.

امید نعمتی با شقایق صادقیان از هنرمندان فعال در حوزه موسیقی ازدواج کرده است.

شقایق صادقیان متولد ۱۳۶۶ در تهران، نوازنده است. فراگیری ساز فلوت را از سن ۹ سالگی و نزد ناصر رحیمی آغاز کرد و در سال ۱۳۸۴ وارد دانشگاه هنر در رشته نوازندگی ساز جهانی‌ شد و از محضر اساتیدی چون محمد علی‌ لقا و آذین موحد بهره جست.

وی در سال ۱۳۹۱ به قصد ادامه تحصیل به اتریش رفته و در رشته نوازندگی در کنسرواتوار شهر اینسبروک ادامه تحصیل داد و در مستر کلاس‌های مختلف شرکت کرد.

فعالیت های وی شامل عضویت در گروه آوازی تهران به عنوان خواننده آلتو و شرکت در فستیوال‌های متعدد بین‌ المللی و کسب مدال‌ های طلا و نقره در کشورهایی نظیر ایتالیا، اسپانیا، کره جنوبی و چین و همچنین نوازندگی در آنسامبل‌ ها و ارکسترهای متعدد است.

شقایق صادقیان از سال ۱۳۸۹ همکاری خود را با ارکستر مدرن یارآوا آغاز کرده و از آن زمان به عنوان نوازنده و سولیست در اجراها و ضبط های مختلف، این ارکستر را همراهی کرده است.

گروه پالت یک گروه موسیقی تلفیقی ایرانی است. پالت برای نمایش روایت ناتمام یک فصل معلق به کارگردانی هومن سیدی که در ۱۳۹۱ به روی صحنه رفت، آهنگ ساخت.

سپس آهنگ والس شماره ۱ و بعد آلبوم آقای بنفش را در شهرکتاب مرکزی منتشر کرد که با استقبال مواجه شد. چند ماه بعد در پایان فیلم ماهی و گربه ترانه‌ای به نام باد مارا با خود خواهد برد را اجرا کردند و پس از آن مشغول کنسرت در ایران و تورهایی در اروپا و آمریکا شدند.

آلبوم جدید این گروه، شهر من بخند نام دارد که دارای ۱۲ قطعه بوده و در ۲۶ اردیبهشت ۹۴ منتشر شد. ویژگی کلیدی گروه «پالت» سازبندی آن است. سازهای گروه پالت کنترباس، کلارینت، آکاردئون، گیتار، ویلن سل را شامل می‌شود.

خواننده این گروه امید نعمتی به همراه داریوش آذر، نوازنده کنترباس پالت، در گروه دنگ شو فعالیت داشته و با آواز سنتی آشناست. پالت اثر خود را با مشارکت اعضای خود با شش سلیقه متفاوت می‌آفریند که این باعث تنوع آن می‌شود. ترانه‌های آثار پالت یا اشعار کلاسیک هستند یا امید نعمتی آنان را نوشته است.

اجراهای گروه پالت

این گروه تاکنون در شهرهای مختلف ایران کنسرت‌های بسیار برپا کرده است. همچنین در سال ۱۳۹۲ کنسرت‌هایی را در پاریس، کلن، میلان، آمستردام، گوتنبرگ و استکهلم اجرا کرد. پالت در دی ۱۳۹۲، به دلیل ممنوعیت نمایش ساز در تلویزیون ایران، در شبکه آموزش سیما به صورت پانتومیم به اجرا پرداختند.

پیش از انتشار رسمی آلبوم شهر من بخند، گروه پالت در ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت در تالار وحدت تهران به اجرا پرداختند و قطعاتی از هر دو آلبوم را اجرا کردند. اعضا گروه پالت امید نعمتی؛ خواننده، داریوش آذر؛ همخوان و نوازنده کنترباس، روزبه اسفندارمز؛ نوازنده کلارینت، امین دوایی؛ مدیر گروه، مهیار طهماسبی؛ نوازنده ویولنسل، کاوه صالحی؛ نوازنده گیتار، سردار سرمست؛ آکاردئون.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت