مجموعه آثار «غلامحسین بیگجه‌خانی» منتشر شد

غلامحسین بیگجه خانی
سعید شیرزاد

رسانه نوا – «مجموعه آثار غلامحسین بیگجه خانی: قطعات موسیقی کلاسیک ایرانی»  با نت‌نگاری و تجزیه و تحلیل محمد عبدلی در  موسسه فرهنگی‌- هنری ماهور معرفی شد.

به گزاش ایسنا، این مجموعه  با نت‌نگاری و تجزیه و تحلیل محمد عبدلی در  موسسه فرهنگی‌- هنری ماهور  راهی بازار شده است.  درباره این کتاب به قلم محمد عبدلی  آمده است: این مجموعه با هدف تحلیل شیوه نوازندگی استاد بیگجه‌خانی طراحی و اجرا شده است. بدیهی است که طراح ناگزیر به درهم شکستن پاره‌ای از قواعد و عوامل بصری در قیاس با نمونه‌های مشابه بوده است.

با وجود تلاش‌ بسیار برای ثبت تمامی حالات و جزئیات شاید نتوان همه اختلاف‌های جزئی  موجود در شدت و سرعت اجرا، لحن ارائه صوت، تعادل دینامیک، طنین و نحوه بیان مورد نظر او را حتی هنگامی که آن‌ها را به وضوح مشخص می‌کند، به طور دقیق نشان داد. برای رسیدن به چنین خواسته‌ای محتاج تولید علائم بسیار با تنوع فراوان بودم که این تنوع در تئوری قابل اجرا، اما در عمل کاری سخت و در پاره‌ای مواقع غیرممکن بود.

از آنجا که تمام عوامل و تکنیک‌ها در اجرا  هویتی مستقل دارند ناگزیر برای بخشی از حرکات علائمی را طراحی کردم که امید است مورد قبول واقع شود.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت