بابک جهانبخش

بابک جهانبخش
مدیر وبسایت

بابک جهانبخش خواننده و آهنگساز موسیقی متولد ۱ فروردین ۱۳۶۲ در شهر بوخوم آلمان است. نوازندگی پیانو را از ۵ سالگی نزد استاد آلمانی خود فرا گرفت و بعد از اتمام تحصیلات پدرش به ایران بازگشت و موسیقی را جدی‌تر از قبل دنبال کرد. او در سنین پایین توانست به تلویزیون جمهوری اسلامی ایران راه پیدا کند و در سن ۱۴ سالگی با تایید محمدعلی معلم اولین مجوز خود را در سازمان صدا و سیما کسب و در سال ۷۶ اولین قطعه خود را برای تلویزیون ساخت.

جهانبخش اولین آلبوم خود را ۱۳ آذر ۱۳۸۴ با عنوان «چی شده» روانه بازار کرد. قطعه «چی شده» با ترانه‌ای از رویا مجد آریا محبوب‌ترین و البته ماندگارترین قطعه اولین آلبوم رسمی بابک جهانبخش بود. او سال ۱۳۸۷ آلبوم «بی اسم» را با همکاری پوریا حیدری منتشر کرد.

این خواننده جوان با انتشار آلبوم «احساس» در اواخر خرداد سال ۱۳۸۹ قدم بزرگی برای ماندگاری در موسیقی پاپ برداشت، آلبومی موفق با حضور مریم اسدی، پیام هوشمند و زینب علاقه که به نوعی آغازگر فصل جدید کاری جهانبخش بود. کم‌تر از یک سال بعد و در خرداد ۱۳۹۰ «زندگی من» با همکاری محسن شیرالی، انوشیروان تقوی و پیام هوشمند منتشر شد، این آلبوم باب آشنایی جهانبخش را با محسن شیرالی و انوشیروان تقوی باز کرد که این همکاری در چند آلبوم بعدی او نیز ادامه داشت.

یک سال و یک ماه بعد از «زندگی من»، نقطه عطف کارنامه کاری بابک جهانبخش با انتشار آلبوم «من و بارون» رقم خورد. قطعه «من و بارون» با ترانه‌ای از خود بابک جهانبخش و همخوانی رضا صادقی خیلی زود به کاری هیت تبدیل شد. همکاری کوشان حداد و هومن نامداری دو تنظیم کننده نام آشنا در این آلبوم، «من و بارون» را به یک مجموعه غیر قابل چشم پوشی بدل کرد.

جهانبخش در ادامه روند کاری خود، مرداد ماه ۱۳۹۲ آلبوم «اکسیژن» و شهریور ماه ۱۳۹۳ «مدار بی قراری» را منتشر کرد. دو آلبومی که روند صعودی این خواننده را مستمر کرد. او همچنین در اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ آلبوم «حالم خوبه» را توسط موسسه «اکسیر نوین» در دسترس مخاطبان قرار داد، جهانبخش در این آلبوم بر خلاف «مدار بی قراری» که سرایش تمام ۱۲ ترانه را بر عهده محسن شیرالی قرار داده بود، تنها سرودن قطعه «هرگز» را به او واگذار کرد و از چند ترانه سرای مطرح دیگر برای همکاری در «حالم خوبه» بهره برد.

بابک جهانبخش یک فرزند به اسم آرتا دارد که در اکثر کنسرت‌های تهران این خواننده حضور دارد.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ناصر چشم آذر

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ماکان بند

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی