مهدی یراحی

مدیر وبسایت

مهدی یراحی خواننده و آهنگساز و نوازنده پاپ در ۲۳ آبان سال ۶۰ در اهواز به دنیا آمده است‌.
در رشته کارگردانی تحصیل کرده و دارای مدرک رشته کارگردانی می باشد.

نحوه فعالیت در موسیقی

وی علاقه به موسیقی را از مسابقه قرآن پیدا کرد.زمانی که ۱۰ ساله بود در مسابقات قرآنی شرکت و جذب آیه های قرآن شد و به موسیقی آهنگ نهفته در بطن آیه علاقه مند شد.
وی بعد از دوران تحصیلی راهنمایی نزد علی کسرائی هنر موسیقی را آموخته و در نواختن سازهای گیتار و پیانو مهارت کامل دارد و به صورت حرفه ای این سازها را می نوازد.

شکست در آلبوم های اولیه

یراحی بعد از کوچ از اهواز به تهران آلبوم هجرت را منتشر کرد که به دلیل نداشتن مجوز دیده نشد. سپس در سال ۸۵ دو آلبوم دیگر روانه بازار کرد که به سرنوشت اولی دچار شد و مجوز نگرفت.خواننده مشهور با آلبوم من رها کن اوج گرفت و با خواندن در تیتراز ماه عسل به قله های شهرت رسید.

دوستان و رفقای صمیمی

از دوستان خوب و نزدیک وی میتوان به احسان علیخانی، آرون حسینی، هومن نامداری، رضا تاجبخش، امیر علی بهادری و روزبه بمانی ،علی لهراسبی، سعید شهروز، بهروز صفاریان، مهدی یغمایی و … اشاره کرد.

امپراتور هم سبک آلبوم قبلی​ات را دارد یا از آن قالب خارج شدی؟

من تنوع در موسیقی را خیلی دوست دارم، درواقع برای همین هست که موسیقی پاپ را انتخاب کردم و در آلبوم جدید شدیدا در سبک خواندن و موسیقی خودم ساختارشکنی کردم. شاید خیلی‌ها شگفت‌زده شوند، شاید هم خیلی از کارها را پس بزنند چون این کارها خیلی متفاوت‌تر از آهنگ‌هایی است که تا به حال از مهدی یراحی شنیدید.

منتظر اتفاقات خیلی خوبی هستم

مدت زیادی از انتشار آلبوم قبلی‌ات می​گذرد وقول آلبوم تازه‌ات را خیلی وقت پیش داده بودی پس چرا اینقدر طولانی شد؟

طولانی شدن این روند بیشتر به دلیل این بود که می​خواستیم کارها را همان‌طور که ایده‌آل‌مان است، تهیه کنیم و از جهتی برای من خیلی مهم بود که در آلبوم دوم اتفاق‌های تازه و خیلی خوبی بیفتد و بهتر از کارهای قبل باشد و مخاطبان جدیدی به مخاطبانم اضافه کنم. مجموعه این عوامل باعث تاخیر در انتشار آلبوم شد اما بی‌حرف پیش این آلبوم به همت موسسه اکسیر نوین، تهیه کننده آلبوم تا اواسط شهریورماه در بازار منتشر می‌‌شود.

در آلبوم امپراتور از آهنگسازی دوستان هنرمندم بیشتر استفاده کردم اگرچه ۸۰درصد آلبوم کارهای خودم هست ولی دوستان زیادی به جمع این آلبوم تازه اضافه شدند که شامل ۱۲قطعه است.

ماه‌عسلی هستم

امسال دوباره با تکرار اتفاق خواندن تیتراژ «ماه عسل» یا همان قطعه سازش سرزبان‌ها افتادی؛ این انتخاب تو عمدی است یا اتفاقی؟

برگردیم به سال ۸۸ و اجرای اولین تیتراژ «ماه عسل» اولین بار از طرف احسان علیخانی به من پیشنهاد شد که تازه با هم آشنا شده بودیم و این آشنایی هم از طریق دوست مشترک ترانه‌سرای ما «روزبه بمانی» شکل گرفت. همین آشنایی تجربه شیرینی را از ماه عسل سال ۸۸ برای همه ما رقم زد و به لطف خدا قطعه «هوای تو» شنیده شد. دوباره سال این اتفاق تکرار شد و این‌بار قطعه «هرجای دنیایی دلم اونجاست» تولید شد. از سال به بعد خیلی وقت‌ها برای تولید کاری با مشورت احسان آن را برای ماه عسل انتخاب می‌کنیم و کنار می‌گذاریم. بنابراین امسال هم کاری که خودم ساخته بودم برایش ترانه نوشته شد و با بالا و پایین کردن آن وقتی دیدیم کار خوب درآمده برای تیتراژ پایانی انتخابش کردیم. سبک اجرای این تیتراژها مناجات‌مانند است.

می‌خواهم به سقف برسم

سقف آرزوهای مهدی یراحی کجاست؟

سقف آرزوهای من ماندنم است، اینکه ۴۰سال دیگر مخاطب امروز و حتی بیشتر را نگه دارم.

,گفتگو با مهدی یراحی خواننده تیتراژ «ماه عسل» مهدی یراحی,خواننده,تیتراژ ماه عسل,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها

اگر بخواهی از خودت چه در زندگی شخصی چه حرفه‌ای انتقاد کنی چه می‌گویی؟

من آبان ماهی هستم و گارد عجیبی در برابر انتقاد می‌گیرم (باخنده) ولی به نظرم انتقادپذیرم اما اگر بخواهم انتقاد از خودم کنم احساسی بودنم است و به نظرم جاهایی تند می‌روم. دوست داشتم یه کم خونسرد باشم.

داستان خلق ترانه‌های ماندگار

دیگر باور داریم که اسم برخی گره خورده به ماه‌عسل؛ از احسان علیخانی گرفته تا مهدی یراحی، روزبه بمانی و… بی‌هیچ مقدمه‌ای داستان عاشقانه روزبه بمانی برای ماه عسل سال۹۰ را بخوانید.

مهدی یراحی، سال با کاری متفاوت و زیبا برای تیتراژ پایانی ماه عسل بر سر زبان‌ها افتاد. کاری که خودش آن را بزرگ‌ترین اتفاق موسیقی‌اش می‌داند. این قطعه که «هرجای دنیایی دلم اونجاست» نام داشت، سروده روزبه بمانی است، «فرزاد فتاحی» آن را تنظیم کرده و «رضا تاجبخش» نوازندگی پیانوی قطعه را بر عهده داشته است.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

محسن ابراهیم زاده

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ناصر چشم آذر

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد