فرشاد فارسیان: حتما نباید خواننده باشید تا دیده شوید

طلیعه خردمند

رسانه نوا – فرشاد فارسیان، آهنگساز و تنظیم‌کننده که سابقه همکاری با هنرمندان مطرحی را کارنامه هنری خود دارد، در گفتگو با رسانه «نوا» از فعالیت‌های اخیر «گروه فارسیان» گفت.

فارسیان در این گفتگو به ساختار کلی و فعالیت‌های اخیر این گروه اشاره کرد و گفت: فضایی که ما در نظر گرفته‌ایم تلفیق موسیقی‌های مختلف غربی با موسیقی سنتی ایرانی است که سبک موسیقی الکترونیک تلفیقی ما را بیشتر نشان می‌دهد. در واقع توجه بیشتر ما روی مفاهیم موسیقی است به همین دلیل خواننده هر قطعه با توجه به فضای خاص هر آهنگ انتخاب می‌شود؛ البته منظور این نیست که خواننده اهمیتی ندارد. به طور مثال در ساخت هر آهنگ بر حسب فضای آن اثر از ساز خاصی استفاده می‌شود و این موضوع باعث شده تا خواننده آثار نیز با همین تفکر انتخاب شوند. به زودی یکی از جدیدترین آثارمان به نام یارم تویی که علاوه بر ترانه پر معنا، موسیقی آن تلفیق جالبی از احساساتی مثل امید، خشم و خوشحالی است، صداهای جدید را در یک آهنگ به گوش مخاطب می‌رساند. مهدی نوروزی به عنوان خواننده و ترانه‌سرا در این قطعه حضور دارد.
وی در خصوص ریسک پذیری ساخت چنین آثاری برای مخاطبان خاص این گروه گفت: امروز که اکثرا به دنبال موسیقی پاپ هستند، باید حرف‌های تازه‎ای داشته باشیم و گوش شنونده را با موسیقی‌های جدید آشنا کنیم. خوشبختانه تا به امروز با توجه به آمار موجود بازخورد خیلی خوبی از آثار و همینطور اجرای زنده‌ داشته‌ایم.
این هنرمند با انتقادی صریح از وضعیت موسیقی امروز ایران گفت: متاسفانه در مجموع قطعاتی که منتشر می‌شود مضامین تکراری و کلیشه‌ای دارند و تنها تعداد انگشت شماری موسیقی را به شکل جدی دنبال می‌کنند.

در پایان این گفتگو فارسیان خاطر نشان کرد: آلبوم جدیدمان با ۱۲ قطعه آماده انتشار است و با امیر میلاد نیکزاد، داریوش صالح پور، روژین عدالت، اشکان پور فرخی و پیام طونی همکاری کرده‌ام. تنظیم و آهنگسازی تمامی قطعات توسط خودم انجام شده که دلیل نام گذاری این گروه نیز همین موضوع بود. در حقیقت صرفا آرتیست نباید خواننده باشد تا دیده شود.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت