سعید شمس: سعی کرده‌ام آثارم قانونی و مجاز باشد

فرید توفیقی

رسانه نوا – «سعید شمس» یکی از نوازنده، تنظیم کنندگان موفق کشورمان محسوب می‌شود. او در سال ۱۳۶۴ در تهران متولد شد. این تنظیم کننده در سنین کودکی با انواع ساز های موسیقی آشنا شد.

«سعید شمس»، با بسیاری از هنرمندان مطرح ایران همکاری‌های چشمگیری را داشته است. با این هنرمند راجع به مبحث حضور پر رنگ او در ارکستر «اشوان»، همچنین برنامه‌های آینده‌اش گفتگویی صورت گرفته است که در ادامه مطلب شاهد آن هستید:

از چه زمانی با موسیقی و نواختن ساز آشنا شدید؟ فعالیت شما به طور حرفه‌ای در این عرصه از چه زمانی آغاز شد؟

من از کودکی با نواختن پیانو آشنا شدم و از دوره بیست سالگی به صورت حرفه‌ای در عرصه موسیقی فعالیت خودم را آغاز کردم. پس از آن دوره با خوانندگان متعدد همکاری‌های مختلفی را داشتم.

از آلبوم جدید «اشوان» صحبت کنید. این آلبوم از چه زمانی استارت خورد؟

من و اشوان بر اساس رابطه ای که با هم داریم از همان دوره ای که من آغاز به فعالیت کردم اشوان در کنار من حضور داشت. آغاز کار این مجموعه ابتدا در قالب یک آلبوم نبود. همکاری‌های متفاوتی را با این خواننده به اتمام رساندیم و در طی این سال‌ها همکاری من با اشوان ادامه پیدا کرد و قطعاتی که در کنار هم کار کردیم مورد استقبال عموم قرار گرفت و تصمیم بر این شد که تک قطعاتی را که خلق کرده‌ایم را در قالب یک آلبوم منتشر کنیم.

زمان انتشار آلبوم جدید اشوان به طور قطعی مشخص نشده است؟

در حال حاضر زمان انتشار این آلبوم مشخص نیست. طبق شرایط زمانی تصمیم بر این شد که قبل از کنسرت اشوان این مجموعه تولید نشود. اما این آلبوم به زودی به صورت گسترده منتشر خواهد شد.

کمی از نوازندگان ارکستر توضیح دهید. نقش «سعید شمس»، در ارکستر «اشوان» چیست؟

من در این ارکستر پیانو می‌نوازم، رهبر ارکستر آقای «نیما رمضان» است. در حال حاضر به طور قطعی نوازندگان را نمی توانم نام ببرم.

می‌توانستید حدس بزنید که نخستین اجرا اشوان، با استقبال مردم تمدید شود؟

بله قطعا. من و اشوان همخانه هستیم و به این چنین مسائل هم فکر می‌کردیم. خداروشکر با توجه به استقبال خوب مردم هم این اتفاق افتاد.

برای این کنسرت چه تدارکاتی دیده‌اید؟

سیزده قطعه آماده برای اجرا آماده کرده‌ایم که از میان آن‌ها شش الی هفت ترک هم قطعاتی هستند که هنوز شنیده نشده‌اند.

در گذشته همکاری های موفقی را با خوانندگانی چون آرمین زارعی، یاسر بختیاری و… داشته اید. مدتی است که این همکاری ها متوقف شده است. آیا این تصمیم شما است؟

در حال حاضر سعی کرده ام که آثارم قانونی باشد. هنوز هم با این هنرمندان دوست هستیم و احتمال دارد که یک سری همکاری هم صورت بگیرد اما دیگر مانند گذشته نخواهد بود. ترجیح خودم این است که همکاری های من با هنرمندانی که مجاز هستند صورت بگیرد.

این روز ها مشغول چه کار هایی هستید؟

اتفاقات بسیار خوبی در راه است که صحیح پیش رفتن آن نیازمند به زمان کافی است. قطعات بسیاری را ساخته ام که به زودی در قالب آلبوم و تک قطعه با صدای هنرمندان مطرح و مجاز کشورمان تولید می‌شود.

همیشه در طول فعالیت کاریتان دور از حاشیه حرکت کرده‌اید. آیا خودتان این موضوع را تایید می‌کنید؟

بله قطعا. من اصولا یک انسان بی‌حاشیه هستم و همیشه کار خودم را انجام می دهم، نتیجه کارم هم همیشه مثبت است و ترجیح خودم این است که دور از حاشیه‌ها حرکت کنم.

از برنامه‌های آینده به مخاطبینتان خبر دهید.

در طی این مدت سعی کرده ام تنظیم و نوع آثارم را تغییر دهم. روند کاری ام را عوض کردم و همچنان این راه را ادامه خواهم داد و امیدوار هستم که شنوندگان راضی باشند.

وضعیت موسیقی نسبت به روند کاری هنرمندان بین خوانندگان ایران و خارجی، خارج از کشور از دیدگاه شما چگونه است؟

ما متاسفانه صنعت موسیقی نداریم. در خارج از کشور یک صنعت پشت هر بخش وجود دارد. در ایران مردم هر قطعه ای که تولید شود را گوش می‌دهند. مشخص است که نسبت به موسیقی جهانی متاسفانه عقب تر حرکت می‌کنیم، ولی نسبت به سال های قبل وضعیت بسیار فرق کرده است، گوش مردم خوب و بد را تشخیص می‌دهد که این ها جای خوشحالی دارد و مطمعنا در آینده وضعیت خیلی بهتر خواهد شد.

دیدگاه شما

ترند روز

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت