کارگردان سینما : مخاطبان با آثار استاد انتظامی زندگی می‌کنند

سعید غیب‌الهی

مخاطبان با آثار استاد انتظامی زندگی می‌کنند

یکی از نویسندگان و کارگردانان سینما «روایت‌گری» را از ویژگی‌های آثار استاد مجید انتظامی عنوان کرد و گفت: در قطعه سمفونی خرمشهر شاهد یک روایت درباره این حماسه هستیم.

به گزارش روابط عمومی بنیاد رودکی، دومین شب از اجرای دوباره «همراه با خاطره‌ها» به رهبری استاد مجید انتظامی شامگاه شنبه ۱۶ دی ۱۴۰۲ در تالار وحدت به روی صحنه رفت.

هادی مقدم دوست کارگردان و نویسنده سینما در حاشیه این رویداد موسیقایی با بیان اینکه «آثار استاد مجید انتظامی واقعاً نمونه و بی نظیر است»، اظهار کرد: موسیقی فیلم می‌تواند هم یک موسیقی دراماتیک و هم موسیقی‌ای باشد که حال و هوای فیلم را تقویت کند و هم موسیقی‌ای برخواسته از احوالات درونی فیلم و شخصیت‌های آن باشد که آثار استاد انتظامی در این زمینه تمام سطوح و اشکالی را که یک موسیقی فیلم می‌تواند داشته باشد، شامل می‌شود.

وی تاکید کرد: اصولاً در آثار آقای انتظامی اعم از موسیقی فیلم و سمفونی، رویدادها را مشاهده می‌کنیم و روایت در موسیقی ایشان حس می‌شود؛ بخش‌هایی از آثار استاد مرتبط با حوادث است و داخل این آثار احساسات ایشان نسبت به حوادثی را درک می‌کنیم. در قطعه سمفونی خرمشهر نیز شاهد یک روایت درباره این حماسه هستیم.

این نویسنده و کارگردان سینما همچنین با اشاره به حضور پر شور مخاطبان موسیقی در دومین شب اجرای دوباره «همراه با خاطره‌ها» در تالار وحدت تاکید کرد: مردم ما کاملاً با هنر اعم از شعر، موسیقی و ترانه و همچنین نقاشی آمیخته هستند و این یک آمیختگی عمیق است. در همین سالن تالار وحدت شاهد یک رابطه بین مخاطب و اثر هستیم و وجود این رابطه و تعامل نشان می‌دهد که مخاطب ایرانی اصولاً با هنر سر و کار و رابطه دارد و اصطلاحاً با هنر زندگی می‌کند.

وی گفت: امشب دیدم که مخاطبان با آثار استاد انتظامی زندگی می‌کنند کما اینکه قبلاً هم با این قطعات زندگی کردند؛ امشب رابطه میان مخاطب و اثر در حال تجدید بود.

«همراه با خاطره‌ها» که شامل خاطره انگیزترین آثار استاد مجید انتظامی است پیشتر نیز طی ۵ شب از ۱۴ تا ۱۸ آذرماه سال جاری، به رهبری مجید انتظامی روی صحنه رفته بود که به دلیل استقبال مخاطبان از این اجرا، کنسرت «همراه با خاطره‌ها» دوباره طی ۵ شب از ۱۵ تا ۱۹ دی ماه در تالار وحدت برگزار می‌شود.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ناصر چشم آذر

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ماکان بند

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی