پروژه «چند شب» به فصل سیزدهم رسید

لیلا

نوا: پروژه موسیقایی «چند شب» بعد از چهارسال توقف، فصل جدید فعالیت های خود را از روز بیستم دی ماه سال جاری با برگزاری چند کنسرت ازهنرمندان شاخص موسیقی ایرانی در تالاررودکی تهران آغاز می کند.
به گزارش نوا به نقل از اموررسانه ای پروژه موسیقایی «چند شب»؛ فصل سیزدهم پروژه موسیقایی «چند شب» پس از مدت ها وقفه در برگزاری این رویداد، طی روزهای بیستم، بیست ویکم وبیست و دوم دی ماه سال ۱۴۰۲ به میزبانی تالار رودکی تهران برگزار می شود.
در فصل سیزدهم این پروژه تعدادی از نوازندگان برگزیده و شناخته شده موسیقی ایرانی در قالب کنسرت های تک نوازی، دو نوازی و سه نوازی سازهای ایرانی به اجرای برنامه می پردازند.
افشین معصومی تهیه کننده و مدیربرگزاری پروژه موسیقایی «چندشب» با اشاره به برگزاری این رویداد پس از مدت ها تعطیلی توضیح داد: پس از برگزاری دوره دوازدهم پروژه موسیقایی «چند شب» که در آذرماه سال ۱۳۹۸ برگزار شد، این بار بسیار خوشحالیم که پس از چهارسال سکوت و توقف این پروژه، باردیگر میزبان هنرمندان و مخاطبان فهیم موسیقی در قالب دوره سیزدهم خواهیم بود. به هر حال بعد ازپاندمی کرونا و شرایطی که منجر به توقف در برگزاری کنسرت ها شد، انگیزه ای برای برگزاری این پروژه وجود نداشت اما به عقیده من خلوت گزیدن، اجرا نکردن و صرفا در مباحث آموزشی حضور داشتن از سوی هنرمندان، ضایعه ای دارد که جامعه فرهنگی و دوستدار موسیقی ایرانی را دچار فقدان می کند.
وی افزود: به اعتقاد من موسیقی ایرانی و توجه به آن می بایست به عنوان یک کالای مهم در سبدفرهنگی خانواده ها باقی بماند و ما به واسطه حضور هنرمندان ارزنده این عرصه نباید اجازه دهیم که چنین محصول فرهنگی ارزشمندی به ورطه فراموشی سپرده شود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا با همت هنرمندان عزیز و تلاشگر حوزه موسیقی دوباره پروژه «چندشب» را راه اندازی کنیم و امیدواریم این شروع خوبی برای ادامه دادن مسیری باشد که برایم بسیاربا اهمیت است.
طبق برنامه ریزی های انجام گرفته، برنامه کنسرت‌ها به ترتیب زیر اعلام شده است:
*چهارشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۲ | ساعت ۲۰
اجرای اول: بهمن فریاد رس نوازنده کمانچه و حمید قنبری نوازنده تمبک
اجرای دوم: احسان ذبیحی فر نوازنده کمانچه
اجرای سوم: شهرام غلامی نوازنده عود
* پنجشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۲ | ساعت ۲۰
اجرای اول: نازنین غنی زاده نوازنده کمانچه
اجرای دوم: میلاد محمدی نوازنده سنتور
اجرای سوم: سامر حبیبی نوازنده کمانچه – آرش فرهنگفر نوازنده تمبک
*جمعه ۲۲ دی ۱۴۰۲ | ساعت ۲۰
اجرای اول: پویان عطایی نوازنده سنتور – سهیل اله دادیان نوازنده تمبک
اجرای دوم: مرتضی صنایعی نوازنده نی
اجرای سوم: حسام اینانلو نوازنده کمانچه – پارسا نظری نوازنده کمانچه – فرزانه مهدی زاده نوازنده کمانچه
مجموعه کنسرت‌های «چندشب» به مدیریت افشین معصومی از تیرماه سال ۱۳۹۶ با هدف یادآوری ریشه های اصلی موسیقی در دوره‌های مختلف طراحی و برگزار شده که در هر دوره به یک، دو یا چند ساز از حوزه موسیقی ایرانی، کلاسیک و نواحی و بخش‌های دیگری از گونه های موسیقی پرداخته می‌شود.
مرحله فروش بلیت دوره سیزدهم پروژه موسیقایی «چند شب» از روز یکشنبه دهم دی ماه آغاز شده و علاقه مندان برای تهیه بلیت کنسرت های این دوره می توانند به سامانه «تیوال» مراجعه کنند.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ناصر چشم آذر

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ماکان بند

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی