علیرضا جواهری «نگاهی به دوردست‌ها» را منتشر کرد

سام بورنگ

رسانه نوا – آلبوم موسیقی «نگاهی به دور دست‌ها»، گزیده‌ای از آثار مشهور گیتار کلاسیک که توسط علیرضا جواهری برای سنتور کروماتیک ایرانی تنظیم و اجرا شده، منتشر و روانه بازار موسیقی شد.

این آلبوم مجموعه‌ای‌ از آثار آهنگسازان کشورهای مختلف که قطعاتی ارزشمند را برای ساز گیتار تصیف کرده‌اند. آهنگسازانی از کشورهای اسپانیا، آلمان، برزیل، آرژانتین، اوروگوئه، پاراگوئه، آمریکا و در انتها اثری از یک آهنگساز ایرانی. آثار اجرا شده در آلبوم موسیقی «نگاهی به دور دست‌ها» که به هنرمندانی همچون کاظم موذن، باقر موذن، صادق موذن، بهرام مظلومیان، علیرضا تفقدی، بهزاد میرخانی، بهداد مقدسی، لی‌لی افشار، کارینا کیمیایی و برادران رسا تقدیم شده، به شرح زیر است:

قطعات این مجموعه با ساز سنتور کروماتیک ایرانی اجرا شده اند. این ساز توسط داریوش سالاری طراحی و ساخته شده است. سازهای مشابه این ساز در ابعاد و اندازه های متفاوت توسط سازندگان دیگر نیز ساخته شده است. با سنتور کروماتیک ایرانی قادر به اجرای تمامی فواصل کروماتیک در محدودۀ حدود سه و نیم اکتاو هستیم.

در این مجموعه آثاری از آهنگسازان بزرگ کشور های مختلف تنظیم و اجرا شده است. با توجه به تغییر محدوده های اجرایی، این قطعات در گام های متفاوت با اصل قطعه تنظیم و اجرا شده اند. پیش از این، آلبوم موسیقی «دریچه‌ای بسوی مهتاب» نیز در همین راستا توسط موسسۀ فرهنگی هنری آوای چکاد منتشر شده بود.

دیدگاه شما

ترند روز

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت