آلبوم «خروش» تازه‌ترین اثر مجید درخشانی با صدای مجتبی عسگری رونمایی می‌شود

سام بورنگ

رسانه نوا – مراسم رونمایی و جشن امضای آلبوم «خروش» تازه‌ترین اثر مجید درخشانی با صدای مجتبی عسگری و به تهیه‌کنندگی دکتر مجید پازوکی در ساعت ۱۵ روز جمعه ۱۹ شهریور در محل شهر کتاب ابن سینا برگزار می‌شود.

آلبوم صوتی و تصویری «خروش» تازه‌ترین اثر مجید درخشانی با صدای مجتبی عسگری و به تهیه‌کنندگی دکتر مجید پازوکی، با اشعاری از مولوی، عطار نیشابوری و هوشنگ ابتهاج و با تقدیم به استاد آواز ایران محمد رضا شجریان؛ با حضور تعدادی از هنرمندان سرشناس موسیقی، سینما و تئاتر در ساعت ۱۵ تا ۱۷ بعدازظهر روز جمعه ۱۹ شهریور ماه جاری در محل شهر کتاب ابن سینا واقع در شهرک قدس، خیابان ایران زمین، جنب فرهنگسرای ابن سینا در تهران برگزار می‌شود و حضور برای عموم علاقه‌مندان در این مراسم رونمایی و جشن امضا آزاد است.

دکتر مجید پازوکی تهیه‌کننده آلبوم «خروش» در خلاصه نوشتاری کوتاهی در بروشور این آلبوم، در مورد این اثر نوشته است: آلبوم «خروش» مجموعه‌ای از تصانیف به آهنگسازی و تنطیم مجید درخشانی چهره ارزشمند و مطرح موسیقی ایرانی را دربرگرفته است. که طی سالهای اخیر ساخته شده و با صدای یکی از پرورش یافتگان مکتب آوازی استاد محمد رضا شجریان هنرمندی جوان و مستعد آقای مجتبی عسگری اجرا گردیده است. از ویژگی‌های آن، حال و هوای متفاوت تصانیفی است که یادآور بخشی از آثار نزدیک به موسیقی برنامه گلهای رادیو ایران تا آثار دهه پنجاه و موسیقی سالیان اخیر می‌باشد. در بخش آوازی ضمن تغییر گامها و نوعی مرکب خوانی مشاهده می‌گردد که خواننده با مهارت و دقت خاص به بیان شیوه آوازی استاد خود نایل آمده است. ضمن اینکه هنر آوازخوانی که رکن اصلی موسیقی ایران است و در سالهای اخیر حضوری کمرنگ در اجرای صحنه‌ای و آلبومها داشته در این اثر، همپای تصنیف خوانی از اهمیت خاص خود برخوردار بوده است. معرفی ساز یسنای که توسط هنرمند جوان آقای بهروز بیگی ابداع و مورد تأیید اساتید فن قرار گرفته است؛ از دیگر مشخصات این مجموعه می‌باشد.

تعدادی از قطعات آلبوم «خروش» که مجموعه‌ای از ارکستر زهی و سازهای سنتی ایرانی را شامل می‌شود، عبارتند از: تصنیف «سوختن» با شعر هوشنگ ابتهاج، ساز و آواز با شعر هوشنگ ابتهاج، تصنیف «مست شب رو» با شعر مهرداد اوستا و حمید حاجی‌زاده، ساز و آواز با شعر هوشنگ ابتهاج، تصنیف «آیینه‌ام» با شعر علیرضا بدیع، ساز و آواز مثنوی با شعر مولوی، «خروش»، دونوازی یسنای و تار و تصنیف «ناپیدا» با شعر عطار نیشابوری.

در «خروش» جواد بطحایی با ساز سنتور، مجید درخشانی با ساز سه‌تار و شاهو عندلیبی با ساز نی همنوازان آواز را برعهده دارند و دیگر هنرمندان حاضر در این آلبوم عبارتند از: مجید درخشانی ـ نوازنده تار، ارسلان کامکار ـ نوازنده ویلون، نسترن هاشمی ـ نوازنده سنتور، علی جعفری ـ نوازنده ویولن، بهروز بیگی ـ نوازنده یسنای، میثم مروستی ـ نوازنده ویلون، پدرام فریوسفی ـ نوازنده ویولن، کریم قربانی ـ نوازنده ویلنسل، آتنا اشتیاقی ـ نوازنده ویولون سل، علیرضا خورشیدفر ـ نوازنده کنتر باس، جمشید صفرزاده ـ نوازنده سنتور، شاهو عندلیبی ـ نوازنده نی و دف، امین گلستانی ـ نوازنده عود، مهرداد ناصحی ـ نوازنده کمانچه، علیرضا دریایی ـ نوازنده کمانچه و ویلن و آلتو، حمید قنبری ـ نوازنده تنبک، شهریار نظری ـ نوازنده دف و آروین رئوفی دف.

صدابرداری و ترکیب صدای آلبوم «خروش» توسط «علیرضا نکوعدل تک» در استودیو صدا: آفتاب عالمتاب انجام شده و کالیگرافی و گرافیک آن را نیز بر عهده سپهر سعیدی بوده است.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ماکان بند

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

زانکو

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی