غرامت ۳۰۰ میلیون دلاری از مایلی سایرورس

رسانه نوا – مایلی سایروس، ستارۀ ۲۵ سالۀ امریکایی در پرونده‌ای قضایی با مبلغی معادل ۳۰۰ میلیون دلار برای جبران خسارت، به دزدی از یک آهنگساز جامائیکایی متهم شد. شاکی پرونده مدعی است قطعۀ We Can’t Stop (ما توقف نمی‌کنیم) از مایلی سایروس که سال ۲۰۱۳ منتشر شد و برای او موفقیت چشم‌گیری به همراه داشت شباهت زیادی به یکی از آثار او دارد که ۲۵ سال پیش منتشر شده و در واقع سایروس کپی‌رایت او را نقض کرده است.

مایکل می، با نام مستعار فلارگان، می‌گوید آهنگ او We Run Things که در سال ۱۹۸۸ منتشر شده قطعه‌ای موفق و دوست‌داشتنی برای طرفداران موسیقی رگه بوده و در کشور خودش به صدر جدول پرفروش‌ها رسیده و حالا بیش از پنجاه درصد قطعۀ We Can’t Stop از آهنگ او کپی شده است.
او از سایروس و کمپانی انتشار آلبوم Bangerz، آرسی‌ای رکوردز، که یکی از زیرشاخه‌های سونی است شکایت کرده و آن‌ها را به سوءاستفاده از اثرش متهم نموده است. شکایت او شامل اعتراض به بخشی از ترانۀ این اثر نیز می‌شود؛ او در بخشی از ترانه می‌گوید : “We run things. Things no run we,” اما سایروس در بخشی از ترانۀ خودش می‌خواند: “We run things. Things don’t run we.”

سخنگوی سونی و نمایندۀ سایروس هیچکدام فعلا راضی به اعلام نظر دربارۀ این شکایت نشده‌اند.

هرچند میزان خسارت دقیق هنوز در پرونده مشخص نشده اما وکلای می در گفتگوهای مطبوعاتی خود این رقم را در حدود ۳۰۰ میلیون دلار تخمین زده‌اند.
قطعۀ We Can’t Stop از آلبوم Bangerz اگست ۲۰۱۳ در بیلبورد هات به رتبۀ دوم رسید و رقیبش در جایگاه نخست قطعه‌ای از رابین تیک به نام Blurred Lines بود که خود محل ظن نقض کپی‌رایت قطعۀ دیگری از ماروین گای در سال ۱۹۷۷ بود.

دیدگاه شما

ترند روز

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت