رابرت مایلز یکی از افسانه‌های موسیقی ترنس درگذشت

رسانه نوا – رابرت مایلز آهنگساز سبک موسیقی ترنس که در ایران هم با آلبوم «۲۳am» و آهنگ «کودکان» بسیار محبوب بود روز گذشته در سن ۴۷ سالگی درگذشت. مایلز به دلیل بیماری ناشناخته‌ای درگذشت. خبر مرگ او از زبان دوستش، تی جی وانیلی توسط رسانه تخصصی موسیقی الکترونیک در ایتالیا «DJ Mag Italia» مخابره شد.

مایلز در سال ۱۹۹۴ با قطعه هیت «کودکان»/Children به شهرت رسید که یکی از مشهورترین آثار سبک ترنس محسوب می‌شود. کودکان که اولین تک آهنگ او بود، ذو سال بعد در اولین آلبومش با عنوان «سرزمین رویا» هم ارائه شد.
او تا پیش از مرگش ۵ آلبوم سولو منتشر کرد که آخرین آن‌ها در سال ۲۰۱۱ با عنوان «Th1rt3en» منتشر شد. در این آلبوم او با رابرت فریپ، بینانگذار گروه افسانه‌ای کینگ کریمسون همکاری کرد و سعی کرد به ترکیبی از سبک ترنس، امبینت با مایه‌هایی از موسیقی پراگرسیوراک برسد.
مایلز به رقم جایگاه اسطوره‌ای اش در موسیقی ترنس و هاوس هیچگاه نتوانست موفقیتش دهه ۱۹۹۰ را تکرار کند.
رابرت مایلز نوامبر ۱۹۶۹ در ایتالیا به دنیا آمد. در نوجوانی آموختن پیانو را آغاز کرد و از سال ۱۹۸۸ وارد عرصه موسیقی شد. دو سال پس از آن در چند کلوب ایتالیایی به عنوان دی جی مشغول به کار شد. و در این ایام تلاش کرد استودیو شخصی خود را بسازد و در سال ۱۹۹۴ با تک آهنگ «کودکان» به عنوان هنرمندی خوش فکر مطرح شد.
مایلز در زمان مرگ خود به دعوت یک برنامه رادیویی در شهر ایبیزا در اسپانیا اقامت داشت.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ماکان بند

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

زانکو

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی