پیکر استاد هوشنگ ظریف به خانه ابدی بدرقه شد/ حسین علیزاده: ظریف الگوی بسیار عزیزی برای ما بود

سام بورنگ

رسانه نوا پیکر زنده یاد هوشنگ ظریف صبح روز دوشنبه ۱۹ اسفند ماه با حضور جمعی از هنرمندان و علاقمندان در قطعه هنرمندان بهشت زهرا بخاک سپرده شد.

به گزارش رسانه نوا به نقل از سایت خانه موسیقی، این مراسم به دلیل شیوع بیماری کرونا و درخواست خانواده زنده یاد ظریف از مردم برای در خانه ماندن بسیار محدود برگزار شد و تنها تعدادی از نزدیکان، هنرمندان علاقمندان و مسئولان در مراسم حاضر شدند.

در این مراسم حسین علیزاده(نوازنده پیشکسوت تار و سه تار و از شاگردان هوشنگ ظریف) با اشاره به این مطلب که باید در مراسمی درخور و شایسته درباره هوشنگ ظریف صحبت کرد، در سخنانی کوتاه گفت: تمام عمری که هوشنگ ظریف در موسیقی ایران گذراند، قبل از اینکه خود موسیقی مطرح باشد، الگوی بسیار عزیزی برای ما بچه های هنرستان بود.

حسین علیزاده افزود: واقعا باید گفت که شیفتگی ما به موسیقی بخاطر شخصیت ظریف بود که باعث شد ما به موسیقی علاقمند شویم و شاگردانی که او تربیت کرد که همه جزو برجستگان هنر ایران هستند، بخاظر شیفتگی به آن شخصیت نجیب و هنری او بود. عشق را از آن زمان با ظریف تجربه کردم.

این پیشکسوت موسیقی ایرن در پایان گفت: ما هیچوقت برای ظریف عزاداری نخواهیم کرد. چون هروقت که نام او را به زبان می آوریم، روحمان جلا پیدا می کند و شاد می شویم. یادشان بخیر.

در این مراسم همچنین در این مراسم برخی از شاگردان و همکاران هوشنگ ظریف از جمله محمد دلنوازی، کیوان ساکت، مینا افتاده در سخنانی کوتاه به همسر این هنرمند(پروین صالح) و دیگر اعضای خانواده وی تسلیت گفتند و جمعی از مسئولان از جمله حمیدرضا نوربخش(مدیرعامل خانه موسیقی ایران)، محمد الهیاری(رئیس دفتر موسیقی) و علی ثابت نیا(مدیر انجمن موسیقی) نیز در این مراسم حضور داشتند.

همچنین پیام های داود گنجه ای(قائم مقام و عضو شورای عالی خانه موسیقی) و عبدالوهاب شهیدی (خواننده پیشکسوت) نیز در این مراسم قرائت شد و علیرضا فریدون پور(خواننده) نیز چند بیتی در سوگ استاد ظریف آواز خواند.

پس از مراسم خاکسپاری اعلام شد که سال آینده و پس از گذر از شرایط شیوع بیماری کرونا مراسم درخور و شایسته ای برای زنده یاد هوشنگ ظریف برگزار می شود.

 

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت