حسین علیزاده: نباید انتظار داشته باشیم دولت‌ها برایمان کاری کنند

حسین علیزاده
سام بورنگ

رسانه نوا – سومین آیین نکوداشت هنرمندان موسیقی ایرانی با عنوان «سال نوا» شامگاه شنبه چهارم آذر ماه، با حضور جمع بسیاری از اهالی نام آشنای موسیقی در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سیدعباس سجادی (مدیر عامل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران) صحبت‌هایش را آغاز کرد و گفت: در روزگارانی که توهم استادی بالاست، سنت نیکویی که شاگردان زانوی ادب در مقابل اساتیدشان می‌زنند را باید پاس بداریم.

در ادامه از محسن الهامیان (مدرس مترجم و آهنگساز)، مینا افتاده (نوازنده و مدرس سنتور) و محسن افتاده (نوازنده و مدرس فاگوت) تقدیر شد.

در ادامه حسین علیزاده روی صحنه آمد و در صحبتهایی گفت: بعد از چهل سال این شب از این جهت که شبیه هیچ جشن و رویدادی نیست، بسیار خاص است. برگزاری چنین مراسمی ثابت می‌کند که ما اهالی موسیقی نباید انتظار داشته باشیم که دولت‌ها برای ما کاری بکنند، بلکه روابط ما از آن رو که یک رابطه هنری و صنفی است نیازی به کسی ندارد. این مهم را امشب هنرجویان هنرستان به خوبی امشب نشان دادند و ما از آنان درس می‌گیریم.

او ادامه داد: متاسفانه در این سال ها هنرمندان از هم فاصله گرفته اند ویکدیگر را حس نمی‌کنند. علی‌رغم همه علاقه‌ای که به هم داریم اما شرایط به گونه ای شد که شوق دیدار همدیگر را از دست داده‌ایم در حالی که به نظر من هر روز باید اساتیدی مثل فرهاد فخرالدینی و یا احمد پژمان را دید. کسانی که زمانی که در هنرستان اسم شان می‌آمد به احترام شان خبر دار می‌ایستادیم.

حسین علیزاده در پایان صحبت‌هایش با ذکر این نکته که همیشه روابط استاد شاگردی میان هنرجویان هنرستان زبانزد بوده است، گفت: بهروز همتی یکی از اساتید و از چهره‌های بی‌ادعا روزگار است. در فستیوال‌ها و جشنواره‌های مختلف وقتی پرونده نوازنده‌های برگزیده و جوان را می‌بینم نام بهروز همتی به عنوان استاد در کارنامه‌های آن ها دیده می‌شود که این مهم نشان می‌دهد او به خوبی از پس تربیت هنرجویانش برآمده است.

در ادامه از بهروز همتی تقدیر شد و در ادامه از همایون رحیمیان (نوازنده مدرس و آهنگساز) تجلیل به عمل آمد.

در ادامه نماهنگی به یاد آندره آرزومانیان، ناصر فرهودی، علیرضا خورشید فر و بابک بیات پخش شد. همچنین علی جعفری پویان مدیر هنری و دبیر اجرایی این برنامه در سخنانی گفت: متاسفانه حرفه موسیقی در جامعه به شوخی گرفته شده است. درطول سال‌هایی که من در موسیقی فعالیت کرده‌ام بسیاری از همکارانم را دیده‌ام که بیکار بوده‌اند و هیچ حمایتی از آن‌ها نشد.

او در ادامه گفت: سال نوا تمرین اتحاد بین اهالی موسیقی است که هر سال بیشتر از قبل خواهد شد. ما نشان دادیم که می توانیم روی پای خودمان بایستیم و در سال های آینده امیدوارم که روز موسیقی داشته باشیم. من از مشارکت ۲۰۰ نفر از اهالی موسیقی که در برگزاری این برنامه سهیم بودند صمیمانه سپاسگزارم.

تقدیر از خانوادهای آندره آرزومانیان، ناصر فرهودی، علیرضا خورشید فر و بابک بیات و نیز رونمایی از آلبوم موسیقی زنده یاد کامران داروغه که به همت علی تفرشی جمع آوری شده است پایان بخش سومین دوره سال نوای موسیقی ایران بود.

ناصر چشم آذر، فرهاد فخرالدینی، فواد حجازی، مجید انتظامی، احمد پژمان، آذر نوش صدر سالک، هنگامه اخوان، شراره دولت آبادی، محمد رضا چراغعلی، علی بوستان، محمدسلمانی، وارطان ساهاکیان، پیمان سلطانی، آذر هاشمی و سینا جهان آبادی برخی دیگر از چهره‌های حاضر در این برنامه بودند.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ناصر چشم آذر

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ماکان بند

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی