حسین علیزاده: موسیقی شهید بخواهد در صف اولم

سام بورنگ

رسانه نوا – شب گذشته تالار وحدت میزبان کنسرت «حسین علیزاده» به همراهی «حمید قنبری» بود.

این کنسرت به بداهه‌نوازی‌های حسین علیزاده اختصاص یافت و با استقبال بالای مخاطبان نیز همراه شد. با آغاز کنسرت و پس اجرای قطعه‌ای، حسین علیزاده به صحبت پرداخت و گفت: موسیقی شغل ما نیست، عشق ماست، اگر موسیقی را از ملت بگیرید دل آنها را گرفته اید. اگر مسئولان و حکومت موسیقی را حذف کنند، اعتقادات خود را حذف کرده‌اند چراکه برای تمام مراسم‌ها همچون دفاع مقدس و مدافعین حرم برای القای حس میهن پرستانه از موسیقی استفاده می‌کنند.

 

حسین علیزادع ادامه داد: موسیقی را از من و امثال من نمی‌توانند بگیرند، اگر موسیقی بخواهد شهید داشته باشد من در صف اول آن ایستاده ام.

 

وی در ادامه به اجرای قطعات دیگری پرداخت و در پایان کنسرت با تشویق تماشاگران به روی سن بازگشت و یکی از هواداران از میان جمعیت جویای حال استاد محمدرضا شجریان شد. علیزاده با لبخند پاسخ داد سلام می‌رسانند و نوای پایانی‌اش را به خاطر شجریان نواخت. شاهانه چهارگاه «سلام» زنده‌یاد حسن کسایی به خسرو خوبان فرهنگ و هنر این مرز و بوم تقدیم و یاد «صبح است ساقیا قدحی پر شراب کن» در یاد همه زنده شد.

 

علیزاده که در صحبت‌هایش اشارهات بسیاری به تمدن و قدمت فرهنگ کشورمان داشت، در پایان کنسرت، قطعه «ایران ای سرای امید» زنده‌یاد محمدرضا لطفی را نواخت.

 

گفتنی است این کنسرت ۴ و ۵ شهریور در تالار وحدت برگزار شد.

 

دیدگاه شما

3 دیدگاه

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ناصر چشم آذر

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ماکان بند

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی