زانکو بوم بوم را به نمایشگاه بین‌المللی برد

سعید غیب‌الهی

کنسرت بزرگ زانکو در دوسانس و در شامگاه پنجشنبه ۶ بهمن ماه۱۴۰۱ در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.
از«زانکو» به عنوان کسی نام برده می‌شود که برای مدت‌ها در خاطره‌ها خواهد ماند. چرا که او بعداز اتفاقی که دیشب افتاد راه را برای برگزاری کنسرت خوانندگان دیگر باز کرد.
این کنسرت همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد با حضوربالای تماشاچیان و استقبال پرشور مخاطبان موسیقی پاپ همراه شد. تا سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی پس از مدتها سکوت و بی خبری، میزبان صدایی جوان با مخاطبانی پر شور و هیجان باشد.
شبی که طیِ دو سانس حدود ۴ هزار نفر به این سالن آمدند و کنسرتِ «زانکو» را تماشا کردند.
زانکو خواننده کنسرت اولی با وجودی که تا لحظه ورود روی سن پر از تماشاچی که در طول دو اجرا بالغ بر ۴ هزار نفر را شامل می‌شد، تجربه چنین دیداری را با هواداران خود نداشت، فرصت یافت تا خود را در جمعی عظیم محک بزند.
هرچند کنسرت با تاخیر آغاز شد اما شروع آن با آهنگ معروف این خواننده جوان پر از شور و هیجان بود.
«مثلا» عنوان اولین قطعه اجرا شده توسط این خواننده و گروهش بود که با همخوانی مخاطبان حاضر در سالن همراه بود و این مردم بودند که «بوم بوم» را اجرا می کردند.
«زانکو» که در ابتدای اجرای خود، هنوز فضا و موقعیت را پیدا نکرده بود و گویا هنوز به تعداد جمعیت عادت نکرده بود، در ادامه و در سومین آهنگ خود را کاملا با شرایط و محیط وفق داد تا ثابت کند می تواند بدون اینکه تجربه ای داشته باشد ، گوی و میدان را در دست داشته باشد.
اولین کنسرت «زانکو»ی جوان شاید بی اشتباه نبوده باشد، اما خبر از جسارت این خواننده می‌داد. جسارتی که بسیاری از خوانندگان با وجود سالها فعالیت در بازار موسیقی پیدا نکرده اند.
گروه ارکستر «زانکو» نیز شامل نوازندگان جوانی بود که باوجود سن و سالشان توانستند از پس شکوه و عظمت سن برآیند و اجرایی نسبتا حرفه ای با نوازندگی خود داشته باشند. گروهی جوان و پر انرژی که هیجان غیرقابل وصف سالن را رقم می‌زدند.
اجرای سه باره آهنگ«مثلا» که عموم تماشاچیان برای شنیدن آن به کنسرت آمده بودند، دور از انتظار بود چرا که در اجراهای زنده معمولا آهنگی با تعداد دفعات بالا اجرا نمی‌شود. اما این به درخواست تماشاچیان کنسرت بود. چرا که در طول اجرا از زانکو تقاضای اجرای این قطعه را می‌کردند. تنها تفاوت اجراهای مختلف از این آهنگ تعویض ریتم تنظیم آن بود و شکل ارائه و اجرای آن که «زانکو» در اجرای این قطعه نسبت به قطعات دیگر راحت تر و مسلط تر بود. این قطعه در طول کنسرت و بنا به درخواست مردم سه بار اجرا شد که به گفته حمیدفریزند تهیه کننده این کنسرت اولین اجرای آن به دلیل اینکه ممکن است تماشاچیان بنا به دلایلی اعم از ترافیک دیر به سالن رسیده باشند به اجرای دوم از این قطعه کشیده شد و سومین اجرای آن نیز به درخواست بالای مخاطبان صورت گرفت.
درخواست تماشاچیان موجب هیجان زدگی زانکو شده بود و در طول دیالوگ هایی که با تماشاچیان داشت، از آنها درباره اجرای قطعات سوال می‌کرد و حتی اقرار کرد و گفت: «امشب قشنگ‌ترین شب زندگیمه. خیلی تلاش کردم، خیلی دویدم تا امشب اینجا وایسم و واستون بخونم.» و همچنان مخاطبان ، تقاضای اجرای آهنگ‌های شاد را داشتند.
البته تسلط این خواننده به سن و ارتباط با مخاطبی که تا به حال از نزدیک ندیده بود، ویژگی قابل تامل او بود که نمی توان آن را نادیده گرفت.
از دیگر نکات جالب توجه این کنسرت حضور خانم همخوانی بود که در طول اجرا این خواننده را همراهی می‌کرد.
رپرتوار اجرای زانکو در این کنسرت را قطعاتی همچون رمیکس «مثلا»، «قشنگ شد»، «چقدرجالبه»،«خوشم میاد »، «یه دونه گل»،«چشات رنگیه»،«ردپا»،«نفس»،«بریم آقا»،«واسه دلم»،«باش تا بیام»، «مثلا»اصلی، «بنددلم» و «عشقم اینه» تشکیل می دادند.
تنظیم قطعات کنسرت با تنظیم اصلی در قطعات منتشر شده متفاوت بود. استفاده از سازهای بادی و کوبه ای در اجرای قطعات شکل متفاوتی ارائه کرده بود.
تمامی بلیت‌های این کنسرت که از دوشنبه بلیت فروشی آن آغاز شده بود طی ۴۸ ساعت اجرابه فروش رسید.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ناصر چشم آذر

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ماکان بند

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی