برگزاری کنسرت موسیقی در فضای ناآرام خوشایند وزارت ارشاد نیست

سام بورنگ

رسانه نوا – مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سیاست و رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را فعالیت در فضای آرام و بدون تنش عنوان کرد و گفت: برگزاری کنسرت موسیقی با درگیری و در فضای ناآرام خوشایند این وزارتخانه نیست.
به گزارش خبرنگار ایرنا محمد مهدی احمدی روز پنجشنبه در نشست سازمان های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان افزود: مدیران ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی باید توجه داشته باشند که فعالیت های فرهنگی و هنری باید در فضای آرام انجام شوند.
وی اضافه کرد: این مدیران باید قبل از برگزاری کنسرت ها رایزنی های لازم را انجام دهند تا این برنامه های فرهنگی در فضایی آرام و بدون تنش برگزار شوند.
مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه بدنه حوزه دین در وزارت ارشاد بیشتر و قوی تر از حوزه موسیقی است، گفت: در صورت برطرف کردن مشکلات و معضلات فرهنگی در جامعه توسط مدیران دستگاه های تابعه می توان فعالیت فرهنگی موفقی داشت و عملکرد مدیران را ارزیابی کرد.
احمدی با بیان اینکه عده ای بدلیل نداشتن آگاهی فکر می کنند وزارت ارشاد فقط در زمینه موسیقی فعالیت می کند، گفت: سازمان حج و زیارت، کانون مساجد، اوقاف و کتابخانه ها نیز زیر نظر این وزارتخانه فعالیت دارند ولی متاسفانه این عملکردها دیده نمی شود.
وی افزود: در صورت جلوگیری از فعالیت های فرهنگی در جامعه، هنرمندان به سمت فعالیت های زیرزمینی سوق پیدا خواهند کرد و با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در این زمینه باید مانع اینگونه فعالیت ها شویم.
وی با تاکید بر اصالت دادن به ظرفیت های فرهنگی و هنری استان ها گفت: تلاش بر این است که امکانات موجود در وزارتخانه به صورت عادلانه در شهرهای مختلف کشور توزیع شوند.
وی با بیان اینکه اعزام هنرمندان به خارج کشور برای مناسبت های مختلف از استان ها صورت می گیرد، گفت: در گذشته هنرمندان برای بهتر دیده شدن به پایتخت مراجعه می کردند که با سیاست جدید وزارت ارشاد نیازی به این مهاجرت ها نیست.
وی هدف از برگزاری نشست سازمان های هم خانواده وزارت ارشاد را شناسایی فضاهای خالی در شهرستان ها و استفاده از آنها برای انجام فعالیت های فرهنگی دانست و گفت: فلسفه وجودی این نشست هم اندیشی و هم سوء شدن دستگاه های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
وی افزود: هیات حل اختلاف درون سازمانی برای رسیدگی به مشکلات این دستگاه ها در حال شکل گیری است و در صورت بروز اختلافاتی بین این دستگاه ها در درون این تشکیلات حل شود.
احمدی اظهار کرد: شناخت ظرفیت های موجود دستگاه های هم خانواده وزارت ارشاد دلیل دیگر تاکید دولت تدبیر و امید بر نزدیکی این دستگاه ها است.
وی در خصوص مشکلات بیمه خبرنگاران گفت: خبرنگاران باید برای رفع مشکلات بیمه ای خود به سایت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد مراجعه و طبق ضوابط عمل کنند.
نشست سازمان های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان لرستان روز پنجشنبه برای دومین بار در سال ۱۳۹۶ با حضور مدیران حج و زیارت، اداره کل کتابخانه ها، اداره کل اوقاف و امور خیریه و خبرگزاری جمهوری اسلامی استان لرستان برگزار می‌شود.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ناصر چشم آذر

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ماکان بند

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی