«ملکی‌ها» پا جای پای «کامکارها» می‌گذارند

سام بورنگ

رسانه نوا – گروه موسیقی «ملکی‌ها» نخستین کنسرت رسمی خود را در روزهای ابتدایی پاییز در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، گروه موسیقی «ملکی‌ها»(براداران ملکی) که در قالب موسیقی محلی لرستان فعالیت می‌کنند، قصد دارند کنسرت خود را ۷ مهر ۱۳۹۵ در تالار اندیشه حوزه هنری به روی صحنه ببرند. این نخستین کنسرت این گروه موسیقی است که به تهیه‌کنندگی زهرا همتی به روی صحنه خواهد رفت. مدیر اجرایی کنسرت «ملکی‌ها» احسان میرضیایی است.

گروه «ملکی‌ها» از هفت برادر تشکیل شده که حدود ۲۰ سال در حوزه سازسازی فعالیت‌کرده‌اند. سرپرستی این گروه برعهده قباد ملکی است. این گروه برای مخاطبان موسیقی ایرانی یادآور گروه «کامکارها»ست و نویدبخش شکل‌گیری گروه خانوادگی دیگری در عرصه موسیقی و البته این‌بار با محوریت موسیقی لرستان است. هر کدام از برادران ملکی یکی از سازهای موسیقی ایرانی را می‌سازد و در نواختن آن ساز هم تبحر دارد.

این گروه از سال ۱۳۸۷ شکل گرفت و نخستین آلبوم خود را با نام «هوای لُرسو» (یاد لرستان) با صدای حشمت رجب‌زاده و دومین آلبومشان با نام «یاد پدر» با صدای رادمهر علیپور در اوایل سال ۱۳۹۵ منتشر شد.

در کنسرت پیش‌رو، آنچه گروه «ملکی‌ها» اجرا می‌کند از ساخته‌های مسعود و سعید ملکی است. اردشیر کامکار دو قطعه از ساخته‌های خود را به گروه «ملکی‌ها» تقدیم کرده که در کنسرت مهرماه این آثار اجرا می‌شوند. همچنین «ملکی‌ها» دو قطعه از آثار قدیمی و فلکلور موسیقی لرستان را در کنسرت پیش‌رو اجرا می‌کنند.

قباد ملکی کمانچه، مسعود ملکی عود، سعید ملکی تار، حمید ملکی سنتور، وحید ملکی سنتور، مجید ملکی تنبک و رامین ملکی دف و دهل؛ اعضای اصلی گروه «ملکی‌ها» هستند. خوانندگی این گروه برعهده رادمهر علیپور است. همچنین کاووش سهرابیان نی، اشکان مرادی کمانچه، ساسان بازگیر تاررود(سازی ساخته ملکی‌ها) نوازندگان مهمان خواهند بود.

هم‌زمان با کنسرت گروه «ملکی‌ها» و در لابی تالار اندیشه نمایشگاهی از سازهای ساخته شده توسط برادران ملکی برگزار می‌شود. نخستین کنسرت گروه «ملکی‌ها» به همت موسسه فرهنگی هنری «فروغ فلق»، چهارشنبه هفت مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۰ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت