نادر مشایخی در رشت پرفورمنس اجرا می‌کند/ تاسیس ارکستر سازهای محلی

سام بورنگ

رسانه نوا – رییس انجمن موسیقی گیلان در تشریح تازه ترین فعالیت های این مجموعه از برگزاری پرفورمنس به سرپرستی نادر مشایخی و تاسیس ارکستر سازهای ملی و محلی استان گیلان سخن گفت.

علی احمدی‌فر رییس انجمن موسیقی استان گیلان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تازه ترین فعالیت های انجام گرفته این مجموعه در سطح استان بیان کرد: از ابتدای سال جاری کنسرت های پژوهشی، برنامه های سخنرانی و کارگاه های آموزشی در دستور کار ما قرار گرفت که بر این مبنا سلسله مباحث علمی «موسیقی معاصر» به صورت مستمر در قالب نشست هایی برگزار شد و همچنان نیز ادامه دارد.

به گفته وی، برپایی کارگاه «آنالیز آثار موسیقی کلاسیک»، کارگاه تخصصی «آواز کلاسیک» و کارگاه «گیتار کلاسیک» به سرپرستی کیوان میرهادی از جمله برنامه هایی است که تا پایان امسال در سطح استان میزبان دوستداران موسیقی خواهد بود.

وی ادامه داد: بعد از تشکیل گروه کُر انجمن موسیقی گیلان که چندی پیش انجام گرفت، ما اقدام به راه اندازی آنسامبل سازهای کلاسیک کرده ایم ضمن اینکه بعد از تشکیل این مجموعه ، ارکستر سازهای ملی و محلی استان گیلان نیز راه اندازی خواهد شد که هر کدام از این مجموعه ها با ساز و کار مستقل فعالیت های جدیدی را در حوزه موسیقی استان رقم خواهند زد. ما تا آخر سال جاری در حوزه تولید آلبوم نیز فعالیت هایی داریم که بر اساس آن آلبوم «سه تار نوازی نوین» با هنرمندی ارژنگ حسینی، آلبوم تصویری «دو تاز نوازی خراسان» به هنرمندی استاد حسین دامن پاک به علاقه مندان عرضه خواهد شد ضمن اینکه سفارش چند آلبوم برای تعدادی از آهنگسازان نیز در دستور کار تولیدی ماست که اطلاعات مربوط به آن در آینده ای نزدیک ارائه می شود.

احمدی فر درباره کنسرت ها و دیگر فعالیت های انجمن موسیقی استان گیلان هم توضیح داد: برگزاری پرفورمنس با هنرمندی استاد نادر مشایخی و همراهی هنرمندان گیلانی در رشت،  برگزاری کنسرت ارکستر «بادی کارا» به رهبری بردیا کیارس، برگزاری کنسرت گیتار کلاسیک کیوان میرهادی، برپایی کنسرت پژوهشی «آواز گالشی و تالشی»، ترجمه فرهنگ لغات موسیقی «هاروارد» برای اولین بار در ایران توسط پژوهشگران گیلانی، انتشار فراخوان برگزاری دومین جشنواره آموزشگاه های موسیقی استان و برگزاری نخستین جشنواره آزاد موسیقی در اسفندماه دیگر برنامه های ما طی ماه های آینده است. البته تدوین و گردآوری پروژه موسیقی محلی گیلان در دهه های ۴۰ و ۵۰ با نظارت و سرپرستی محمد بُشرا نیز در برنامه ریزی ما قرار دارد که این موضوع نیازمند بودجه ای است که امیدوارم فراهم شود.

رییس انجمن موسیقی استان گیلان با تشکر از مدیر کل و معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان در همراهی با انجمن موسیقی گیلان گفت: یکی از اهداف اصلی انجمن موسیقی استان گیلان حمایت از موسیقی علمی و استعدادیابی در حوزه های مختلف موسیقایی و حمایت جدی و مستمر از موسیقی محلی است. ما دوست نداشتیم فقط برگزارکننده کنسرت باشیم و اعتقاد داریم با کارهای پژوهشی تولیدمحور، برپایی کارگاه های آموزشی و کنسرت های پژوهشی می توانیم نقش موثرتری داشته باشیم چرا که مخاطبان موسیقی علمی به خودی خود مخاطبان گسترده ای نیستند به همین جهت بهتر است ما ضمن توجه به مخاطبان عام، توجه به پژوهش و انجام کارهای علمی را در دستور کار قرار بدهیم.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت