کیوان ساکت: یاس حرف مردم را به گوش افرادی مثل اسحاق جهانگیری می‌رساند!

مدیر وبسایت

رسانه نوا – کیوان ساکت معتقد است کسی مثل یاس (یاسر بختیاری) تلاش می‌کند در آثارش از دردها و رنج‌های مردم بگوید و آن را به گوش کسانی چون آقای اسحاق جهانگیری یا دکتر حسن روحانی برساند و این موضوع بسیار خوب است. 

به گزارش نوا به نقل از خبرآنلاین، کیوان ساکت آهنگساز و نوازنده پیشکسوت تار و سه‌تار در نشستی که با حضور رضا مهدوی در مورد «بود و نبود موسیقی رَپ» در کافه‌خبرِ خبرگزاری خبرآنلاین در حال برگزاری است در مورد این ژانر از موسیقی گفت: «من اصولا با هیچ کدام از انواع موسیقی مخالف نیستم، هر چند معتقدم موسیقی رسالتی دارد و هرگز آن را به عنوان سرگرمی و تفریح ندیده‌ام. خیلی از رپر خود اذعان می‌کنند که ملودی‌هایی که در رپ به کار می‌روند غنی نیست و چون ریتم در رپ مهم است ناچارند از ریتم‌ها و ملودی‌های ساده استفاده کنند. ما می‌توانیم خاستگاه اجتماعی و شرایط به وجود آمدن رپ را بررسی کنیم و به عنوان یک عامل اعتراضی به آن نگاه کنیم ولی خود رپرها هم اعتقاد ندارند که رپ یک موسیقی غنی است.»

او ادامه داد: «اگر به ریشه‌های شکل‌گیری رپ نگاه کنیم می‌بینیم که طبقه زخم‌خورده، مجروح و درد کشیده‌ای که نمی‌توانستند از آموزش‌های آکادمیک بهره‌مند به سراغ رپ رفتند و چون ساختاری ساده داشت همه گیر شد. به عنوان مثال یاس (یاسر بختیاری) تلاش می‌کند به عنوان عنصری آگاهی‌بخش در آثارش از دردها و رنج‌های مردم بگوید و به نظرم با بسیاری از رپرهای دیگر ایرانی متفاوت است. این بخش از موسیقی رپ که دردهای مردم را بیان و تلاش می‌کند مشکلات مردم را به گوش کسانی چون آقای اسحاق جهانگیری یا دکتر حسن روحانی برساند و بسیار هم خوب است.»

دیدگاه شما

1 دیدگاه

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت