ای‌سی/دی‌سی

مدیر وبسایت

اِی‌سی/دی‌سی (به انگلیسی: AC/DC) یک گروه هارد راک استرالیایی است که در نوامبر سال ۱۹۷۳ توسط برادران ملکوم و انگوس یانگ در شهر سیدنی استرالیا شکل گرفت. برادران یانگ هر دو نوازندۀ گیتار الکتریک هستند (انگوس نوازندۀ گیتار لید و ملکوم نوازندۀ گیتار ریتم). هر دو برادر جزء اعضای ثابت گروه باقی ماندند تا اینکه بیماری ملکوم باعث جدایی او از گروه در سال ۲۰۱۴ شد.

هر چند از گروه اِی‌سی/دی‌سی بیشتر به عنوان یک گروه هارد راک و یا بلوز راک نام برده می شود اما همچنین از آنها به عنوان پیشگامان سبک هوی متال هم نام می برند و گاهی در این سبک طبقه بندی می شوند. با اینحال، آنها همیشه سبک موسیقی خودشان را، فقط راک اند رول دانسته اند.

این گروه از دهه ۷۰ تا به حال، یکی از تأثیرگذارترین گروه‌های راک تاریخ بوده است. گروهی که خیلی ها در دنیا از آنها به عنوان “بزرگترین گروه راک جهان” (The World’s Greatest Rock Band) نام می برند.

تهیه کننده “ریک روبین” (Rick Rubin)، که مقاله ای دربارۀ گروه اِی سی/دی سی برای فهرست رولینگ استون نوشته است، از اِی سی/دی سی به عنوان “بزرگترین گروه راک اند رول تمام دوران” (The Greatest Rock And Roll Band Of All Time) نام برده است.

آنها تا به امروز با ۲۰۰ میلیون نسخه فروش جزء ۱۰ گروه/خواننده موسیقی پرفروش تمام دوران بوده اند.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ماکان بند

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

زانکو

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی