برونو مارس Bruno Mars

پیتر گنه هرناندز متولد ۸ اکتبر، ۱۹۸۵که با نام برونو مارس شناخته می‌شود خواننده، آهنگساز و نوازنده گیتار و درام اهل آمریکا است.

مارس در هاوایی در خانواده‌ای اهل موسیقی بزرگ شد.

او در کودکی تحت تأثیر هنرمندانی همانند الویس پریسلی و مایکل جکسون قرار داشت و از آن‌ها تقلید می‌کرد.

سر انجام او فارغ‌التحصیل شد و به لوس انجلس رفت تا حرفه‌های موسیقی را دنبال کند سپس اهنگ‌هایی را برای هنرمندانی تولید کرد تا به گروه تولیدی اسمیزینگتون پیوست.

مارس از سال ۲۰۰۷ خوانندگی خود را به‌طور رسمی و با خواندن به همراه خوانندگانی چون بی. او. بی در آهنگ «Nothin’ on You» و با تراوی مک‌کوی در آهنگ “Billionaire” انجام داد.

همچنین مارس در دوباره نویسی آهنگ‌های «Right Round» از فلو رایدا و کشا و «Wavin’ Flag» از کینان شرکت داشت.

پس از آن در اکتبر ۲۰۱۰ اولین آلبوم رسمی خود به نام «Doo-Wops & Hooligans» را روانه بازار کرد که دو آهنگ «همانگونه که هستی» و «نارنجک» به مقام سوم جدول ۱۰۰ اثر برتر بیلبورد دست پیدا کردند.

او درجشنواره گرمی سال ۲۰۱۶ با همکاری مارک رانسون برنده بهترین ضبط سال با آهنگ Uptown Funk شد

از فیلم‌های معروف او می‌توان به بازی در فیلم ماه عسل در وگاس اشاره کرد.

آلبوم‌های برونو مارس

۲۰۱۰ Doo-Wops & Hooligans

۲۰۱۲ Unorthodox Jukebox

 ۲۰۱۶ ۲۴K Magic

حقایق ناگفته در مورد برونو مارس

او در فقر بزرگ شد و شاید امروزه موفقیت های بزرگی نسیب مارس شده باشد اما زندگی گذشته اش چندان آسان نبوده است.

سال هایی از زندگی کودکی اش در فقر سپری شده است.

زمانی خانواده اش به قدری تنگ دست شد که به خانه ی کوچکی بدون حمام و دست شویی نقل مکان کردند.

با این وجود مارس در مصاحبه این عنوان کرده است که کودکی اش فوق العاده بود.

او می گوید : ما همه چیز داشتیم، ما یکدیگر را داشتیم. او می گوید روزهایی بود که برق قطع می شد اما ما همچنان پر انرژی باقی می ماندیم تا از پس آن بربیاییم.

مارس می گوید : شاید به همین دلیل است که من این ذهنیت را در مورد موسیقی دارم . سعی می کنم از پس آن بر بیایم.

در مدرسه او را اذیت می کردند و دوران مدرسه چندان برای او آسان نبود. همکلاسی هایش او را به خاطر ظاهرش مسخره می کردن و او را پیتر پن هایما دینجر می نامیدند ( برونو مارس هنوز هم معنای قسمت دوم لقب اش را نمی داند.)

مارس به مجله رولینگ استون گفته است: حتی کله پوک ها هم من را با این اسم صدا می زدند. واقعا فاجعه بود، اصلا دوست نداشتم به مدرسه بروم.

اما بعد از مدتی مارس بر همکلاسی هایش پیروز شده و با کمک جذابیت ذاتی اش به دوستی صمیمی برای آن ها و حتی کسانی که او را مسخره می کردند تبدیل شد.

به سختی با کلیشه ها مبارزه کرده است :برونو مارس به عنوان فرزند یک پدر پورتوریکویی یهودی و مادر فلیپینی مسیر سختی را برای مبارزه علیه تبعیض های نژادی پیش رو داشت.

مارس می گوید در سال های اولیه ی کارش به عنوان پسر پیتر هرناندز ، مردم مدام به او پیشنهاداتی از قبیل: فامیلی تو هرناندز است ، شاید بهتر باشد موسیقی لاتین را امتحان کنی، موسیقی اسپانیانی بی نظیر است ، در حال حاضر انریکه بسیار جذاب است و . . . به او می دادند.

اگرچه مارس دوست نداشت نژاد او سبک موسیقی خاصی را به او تحمیل کند ، اما پنهان کردن فامیلی اصلی اش به هیچ عنوان به این امر مربوط نمی شود.

او به لاتینا می گوید: من هرگز فامیل ام را برای پنهان کردن ملیت پوتوریکویی ام عوض نکردم. فامیل من هرناندر است و هرگز آن را انکار نخواهم کرد.

مارس اسم مستعارش را به این دلیل انتخاب کرده است که بزرگ تر از زمین به نظر می رسد ، اما برونو اسمی است که پدرش در کودکی برای او انتخاب کرده.

او دلیل تغییر نام اش را به همین سادگی عنوان می کند.

من مردمی را می بینم که من را به خوبی نمی شناسند وخیلی عجیب است که این امر آن ها را ناراحت می کند…شما می خواهید با موسیقی من تجارت کنید .

چطور می توانید به من بگویید موسیقی که می نویسم تنها برای پورتوریکویی ها یا سفید پوستان یا آسیایی ها مناسب است؟ چطور چنین حرفی به من می زنید؟موسیقی من برای تمام کسانی خواهد بود که دوست داشته باشند به آن گوش دهند.

دوست دارد موسیقی اش به جای او سخن بگوید : برونو مارس هنوز بسیار جوان است و می توانیم انتظار آهنگ ها زیادی را از او در آینده داشته باشیم.

این خواننده به ندرت با کسی مصاحبه می کند و ترجیح می دهد موسیقی اش به جای او سخن بگوید. او به زین لوی در بیتز ۱ گفته است که دوست دارد او را به خاطر کارش بشناسند.

او می گوید : امیدوارم موسیقی ام واقعا گویا باشد. من می خواهم تنها به موسیقی بپردازم و نمی خواهم من را به خاطر رسوایی ، مباحثه یا چیز دیگری به یاد بیاورند.

من دوست دارم کسی باشم که از طریق موسیقی لذت را به زندگی شما بیاورد ، همین. و بعد از آن به خانه بروم ، نتفلیکس تماشا کنم و زندگی حقیقی را از سر بگیرم.