کوربین بلو Corbin Bleu

کوربین بلو ریورز  Corbin Bleu متولد ۲۱ فوریه ۱۹۸۹ که به کوربین بلو مشهور است، بازیگر، مدل، رقصنده و خوانندهٔ آمریکایی است.

کوربین بلو در بروکلین نیویورک از مارتا و دیوید ریورز متولد شد. مادر او ایتالیایی آمریکایی و پدرش جامائیکایی آمریکایی است.

او همچنین دارای سه خواهر به نام‌های جگ، فینکس، و هانتر ریورز می‌باشد.

بلو در کودکی به مدت چند سال به فراگیری رقص با تمرکز بر باله و جز پرداخت. او از دبیرستان هنر بخش لس‌آنجلس فارغ‌التحصیل شد.

او بیشتر به خاطر نقشش در سری فیلم‌های دبیرستان موزیکال، مجموعه پرواز ۲۹ سقوط کرد و بپر داخل Jump In! شناخته می‌شود. به عنوان یک مهمان افتخاری به نظر می‌رسد در برخی از قسمت‌های تلویزیون سری هانا مونتانا. در پاییز سال ۲۰۰۹، باعث شد نقش اصلی را در سبک آزاد فیلم.

او همچنین به صورت خواننده تک‌خوان اولین آلبوم خود را با نام جهت دیگر در ۱ مه ۲۰۰۷ عرضه کرد.

آلبوم در بیلبورد ۲۰۰ ۱۸٬۰۰۰ نسخه در هفته اول رتبه ۳۶ را گرفت.دومین آلبوم او با نام سرعت نور در ۱۰ مارس ۲۰۰۹ در آمریکا عرضه شد.

در این منطقه از مرحله، در سال ۲۰۱۰ به تئاتر موزیکال در خیابان برادوی، یک بازی در مناطق مرتفع شده‌است.

بلو تعلیماتی در رقص دید، که سرانجام اولین دانش‌آموز بااعتبار در آکادمی رقص دبی آلن شد.بعد از آن او به عنوان یک دانش‌آموز ارشد تئاتر، با تعقیب کردن جای پای مادرش، در دبیرستان مشهور هنرهای نمایشی نیویورک شرکت کرد.

همانند پدرش او برای اولین بار در سن ۲ سالگی در تبلیغات تلویزیونی مانند Life cereal, Bounty, Hasbro و Nabisco شرکت کرد. این زمانی بود که او در علاقه‌اش به رقص با تمرکز بر باله و جز پی برد که به صورت معمول در کلاس درسش تنها شاگرد پسر بود.

در ۴ سالگی او مدلی برای کمپانی مدسازی فورد در نیویورک بود. او در چندین تبلیغات چاپ شده مانند Macy’s, Gap، مجله Target و Toys R Us و مجله‌های کودکان و والدین حضور داشت و همچنین عکسش در بازیچه‌های کودکان و بسته‌ها دیده می‌شد.

در سن ۶ سالگی، کوربین اولین تجربه حرفه‌ای تئاتر خود را در تئاتر برادوی انجام داد. او در این سری از نمایش‌ها در «تینی میم مرده است» در نقش پسربچه متروک و لال بازی کرد.