هیلی استاینفلد Hailee Steinfeld

هیلی استاینفلد Hailee Steinfeld متولد ۱۱ دسامبر ۱۹۹۶بازیگر آمریکایی است.

مادرش شری، طراح داخلی، و پدرش پیتر، مربی شخصی زیبایی اندام است. وی یک برادر بزرگ‌تر به نام گریفین دارد.

هیلی در مدرسه راهنمایی کولینا درس خوانده و از سال ۲۰۰۸ به بعد در خانه درس می‌خواند.

در سال ۲۰۱۰ بخاطر بازی در فیلم شجاعت واقعی – اثری از برادران کوئن، هیلی استاینفلد نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین نقش مکمل زن شد.

هیلی استاینفلد بازیگری را از سن ۸ سالگی و با بازی در فیلم‌های کوتاه شروع کرد تا تجربه کافی را بدست آورد.

در این دوره بود که وی در فیلم کوتاه او یک روباه است نقش تالیا را بازی کرد. این فیلم از فیلم‌های موفق در کسب جایزه بود. سپس در چند برنامه آگهی تلویزیونی ظاهر شد و در چندین برنامه‌ی دیگر به عنوان میهمان برنامه حضور پیدا کرد.

در سال ۲۰۱۰ و زمانی که ۱۴ سال داشت در فیلم شجاعت واقعی نقش‌آفرینی کرد. برای حضور در این فیلم، هلی از بین ۱۵.۰۰۰ دختر نامزد دریافت این نقش، انتخاب شد.

در این فیلم که اثری از برادران کوئن بود وی با بازیگرانی چون مت دیمون هم‌بازی بود و بخاطر بازی در آن نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

در سال ۲۰۱۱ اعلام شد که هیلی قرار است همکاری‌ای با میو میو داشته باشد.

در سال ۲۰۱۳ هیلی نقشی در فیلم بازی اندر داشت. این فیلم که در ژانر علمی-تخیلی است به کارگردانی گوین هود تهیه و تولید شده است.

از دیگر فیلم‌های سال ۲۰۱۳ وی، فیلم یک شعر می‌تواند زندگیت را نجات دهد؟ است.

این فیلم در ژانر رمانتیک موزیکال است. او هم‌چنین در فیلم چرا از هم جدا شدیم به کارگردانی بث-مک‌کارتی-میلر بازی کرده‌است.

هیلی استاینفلد از علاقه به ایفای نقش شخصیت بت گرل می‌گوید

این بازیگر جوان و نامزد جایزه اسکار در طی مراسم کنفرانس خبری جهانی‌ای که برای اثر مورد انتظارش یعنی فیلم آوازخوان حرفه‌ای ۳ (هفته آینده روی پرده نقره‌ای سینماها اکران خواهد شد) ترتیب داده شده بود، با گزارشگر منبع خبری MTV International وارد مصاحبه شد.

این گزارشگر در مصاحبه خود از هیلی استاینفلد درباره علایقش به نقش‌های مختلف ابرقهرمانی پرسید و اینکه آیا تا به حال نقش اینچنینی را در ذهن خود در نظر داشته یا خیر. 

هیلی استاینفلد در ابتدا از پاسخ به این سوال طفره رفت و جواب درستی به گزارشگر نداد، اما درست بعد از اینکه مصاحبه‌کننده نظر شخصی‌اش را گفت و اعلام کرد که استاینفلد توانایی این را دارد که یک باربارا گوردون خیلی خوب را بسازد و روی پرده سینما ببرد، جو مصاحبه کمی تغییر کرد.

این بازیگر جوان بعد از شنیدن این حرف از جانب مصاحبه‌کننده با لبخند خیلی بزرگ و حالتی خجالتی اینگونه پاسخ داد:

واقعا ممنونم! من قرار نیست به کسی دروغ بگویم، اما چیزی که شما مطرح کردید درست همان موردی بود که من در ذهن خود در نظر داشتم. اما… راستش را بخواهید… نمی‌دانم باید چه بگویم. اگر فرصتی پیش بیاید واقعا دوست دارم این نقش را ایفا کنم.

از طرف دیگر هم ربل ویلسون که با هیلی استاینفلد در فیلم آوازخوان حرفه‌ای ۳ هم‌بازی بوده است هم علاقه خود را نسبت به ایفای نقش یک شخصیت ابرقهرمانی خوب در اینگونه ژانرها ابراز کرده است. او در طی مصاحبه خود عنوان کرد که ترجیح می‌دهد نقش ابرقهرمانی را بازی کند که با وضعیت فیزیکی و توان بدنی‌اش همخوانی داشته باشد و بتواند استعدادهای طنزش را روی آن هم پیاده کند.