هژیر مهرافروز

مدیر وبسایت

هژیر مهرافروز خواننده ، آهنگساز و نوازنده ایرانی که در ۱٨ اسفند ۱٣۵٧ در شهر کرمانشاه به دنیا آمد.

تا کنون چهار آلبوم به خوانندگی و آهنگسازی هژیر مهرافروز منتشر شده است. (دل قلندر) (آیان) (من خانه نمیدانم) (لامی) و یک آلبوم با عنوان (گدازه) ها به دکلاماسیون فرشاد نادری نیا را آهنگسازی کرده.

هژیر مهرافروز در خانواده ای فرهنگی و اهل ذوق پرورش یافت، وی از سنین کودکی در محضر استاد سید خلیل عالی نژاد به آموزش موسیقی مشغول شد.

اولین آلبوم وی با اسم دل قلندر منتشر شده است که قطعه دل قلندر الهام گرفته از قطعه دل قلندر استاد سید خلیل عالی نژاد می باشد.

هژیر مهرافروز در سن ۱۱ سالگی به آموزش سه تار پرداخته و همزمان ردیف های آوازی استاد محمود کریمی را به همراهی و راهنمایی پدر آموخته و در سن ۱۴ سالگی به عرصه تار نوازی وارد شد و در این اثنا به بررسی و مطالعه سبک های تار نوازی پرداخت و از چشمه خروشان معرفت و دانش موسیقایی سید خلیل عالی نژاد بهره ها گرفت چند صباحی نزد استاد ردیف دان مرحوم رضا وهدانی کسب فیض کرد و در سن ۱۷ سالگی به دلیل اشتیاق فراوان در آموختن موسیقی به آموزش و تحقیق در زمینه ی سبک های دیوان نوازی کردستان پرداخت. پس از اتمام دوره سربازی به عنوان نوازنده و آهنگساز در گروه های مختلف و جشنواره های متعدد شرکت نمود در سن ۲۱ سالگی وی به آموزش و آشنایی با سازهای جهانی چون گیتار و پیانو رو آورد در سن ۲۳ سالگی گروه مهر را بنیان نهاد که متشکل از سازهای چون دیوان- دف- درامز- گیتار الکتریک- ساکسیفون- گیتار باس بود و پایه سبک موسیقی ترکیبی حال حاضر او در آن زمان بنیان نهاده شد.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت