کارن همایونفر

مدیر وبسایت

کارن همایونفر در سال ۱۳۴۸ در تهران متولد و از ۶ سالگی مشغول فراگیری پیانو شد. زیر نظر بهبود فامیلی تئوری موسیقی را آموخت و پس از اتمام تحصیلات خود در دوره متوسطه، به انگلستان و ترکیه سفر کرد و در آنجا وارد مدرسه موسیقی بیلکنت شد. کارن تحصیلات خود را در دانشگاه موسیقی حاجت تپه آنکارا ادامه داد و در آنجا با موزیسین‌ها و رهبران ارکستر مشهوری همچون حکمت شمشک، کمال اروغلو و انور طوفان آشنا شد.

او بعدها به آموختن بیشتر هارمونی، کنترپوان، فرمها وهمچنین پیانو پرداخت و پس از برگشت به ایران زیر نظر امیر صراف و مهران روحانی مطالعات خود را ادامه داد. فعالیت حرفه‌ای کارن از سال ۱۳۷۳ در صنعت فیلم آغاز شد. وی تاکنون برای بیش از ۳۰ فیلم و سریال تلویزیونی موسیقی متن ساخته است و ۲ سال پیاپی موفق به دریافت جایزه بهترین آهنگسازی از مراسم معتبر جشن سالانه خانه سینمای ایران شد. و در سال ۱۳۸۷ برای موسیقی فیلم «زادبوم» (ابوالحسن داوودی) و ۱۳۸۹ برای فیلم «جرم» (مسعود کیمیایی) سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن فیلم جشنواره فیلم فجر را از آن خود کرده‌ است.

در سال ۱۳۹۰ از وی آلبومی به نام «سرانجام» شامل مجموعه آثار وی برای موسیقی متن فیلم‌های جرم، خاک آشنا، زادبوم، گزارش یک جشن، سوت پایان، قصه پریا، یکی از ما دو نفر و … و در سال ۱۳۹۲ آلبوم «گذشته، حال استمراری» شامل موسیقی متن سریال‌های سفر سبز، حلقه سبز و فیلم‌های سلطان، آکواریوم، برف روی کاجها، پل چوبی و … را منتشر کرد.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت