کسری خدیور

کسری خدیور متولد تهران است و اصلیتی کرمانشاهی دارد. او در یک خوانواده ی هنرمند و آشنا با موسیقی پرورش یافت.

او ۳ خواهر دارد که همگی نوازنده ی موسیقی هستند و مادرش هم کار موسیقی و نوازندگی انجام می دهد. پدر کسری در سال ۱۳۸۰ طی یک حادثه ی رانندگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

کسری خدیور از سنین کودکی موفق به اخذ مدارک استادی و تدریس موسیقی و از سن ۱۰ سالگی مشغول به تدریس موسیقی ( آهنگسـازی، تاریخ موسیقی ایران، تاریخ موسیقی جهان، کـمانچه، ردیف موسیقی ایران، ویولـن ایـرانی ویـولـن کلاسیک و گرایش به شاخه های مختلف موسیقی های ملل، سلفژ، تـئـوری موسیقی، هارمونی از دوره های رنسانس تا دوره ی مدرن و برخی از ساز های دیگر) می باشد.

او را به عنوان تنها کسی که در سیزدهمین جشنواره ی خوارزمی به موسیقی روی آورد و بانی زایش هنر اول (موسیقی) در جشنواره ی خوارزمی بود می توان شناخت.

خدیور در سال ۱۳۸۱ و در زمانی که تنها ۹ سال داشت برنده ی جشنواره ی جوان شد و ار آن پس لقب نابغه ی جوان موسیقی ایران را به خود گرفت.

کسری از دوم راهنمایی مشغول به تحصیل در هنرستان عالی موسیقی ایران شد که از همان سال تا مقطع دانشگاه همزمان با تحصیل،به تدریس موسیقی نیز می پرداخت.

کسری در سن ۱۵ سالگی فعالیت حرفه ای خود را به طور جدی به کنسرت های موسیقی برده و در ارکسترهای سنتی ایرانی و پاپ و ارکسترال های سمفونیک فعالیت کرده. طی این فعالیت ها خدیور با خوانندگانی مثل سالار عقیلی، سینا سرلک، حمیدرضا نوربخش، استاد اکبر گلپایگانی و… در زمینه ی سنتی همکاری کرده و دربخش پاپ هم با خوانندگانی همچون بابک جهانبخش، مازیار فلاحی، علی لهراسبی، علی اصحابی، مرتضی پاشایی، روزبه نعمت اللهی، احسان خواجه امیری و محمدرضا گلزار کارهایی انجام داد. او تکنواز کنسرت های ارکستر ملل و ارکستر آکادمیک نیز بوده است.