ماهان میرعرب

سام بورنگ

ماهان میرعرب فعالیت موسیقایی خود را در سن ۱۲ سالگی با ساز پیانو شروع کرد و پس از یک سال با گیتار کلاسیک ادامه داد. در سن ۱۶ سالگی به موسیقی جز علاقه مند شد و با پیاده کردن (Transcribing) آثار معروف این ژانر، تجزیه تحلیل و یادگیری این موسیقی را آغاز نمود. در اواسط دهه هفتاد شمسی یادگیری موسیقی ایرانی را با ساز تار شروع می کند که ترکیب شدن آن با موسیقی جز منجر به پدید آمدن کاراکتر ویژه ای در موزیک ماهان می شود.
در سال ۱۳۸۲ واهاگ هایراپتیان (پیانیست افسانه ای ارمنستان) اولین کارگاه موسیقی جز را در ایران برگزار کرد. ماهان ضمن شرکت در این کارگاه طبق خواسته واهاگ او را در کنسرت تهران همراهی کرد. این اتفاق برای ماهان (و البته برای عده زیادی از علاقه مندان جز در ایران) به منزله یک تحول بزرگ در مسیر یادگیری محسوب می شود.
بعد از آن ماهان میرعرب به همراهی دارا دارایی و امین طاهری یک گروه جز تریو تشکیل می دهد و در بسیاری از اجراها از همکاری پیانیست معروف، حمزه یگانه نیز استفاده می کند. علاوه بر پروژه های شخصی، ماهان همواره به عنوان یک موزیسین فعال در کنسرت ها و پروژه های مختلف همکاری داشته است.
در سال ۱۳۸۷ بعد از اتمام دوره تحصیلی معماری ماهان به وین مهاجرت می کند و آن جا اولین آلبوم خود را تحت عنوان
The Persian side Of Jazz به همراه Wolfi Rainer (درامز) و Robert Jukic (باس) ضبط و منتشر می کند که یک اثر ترکیبی از موسیقی فولکلور ایرانی به همراه موزیک جز می باشد.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت