مهدی مختاری

مهدی مختاری متولد ۱۳۵۸ در زاهدان است، آن‌گونه که خودش می‌گوید پس از بازنشستگی پدرش در سال ۱۳۷۹ به استان گلستان مهاجرت کرده است و پس از ازدواج در این منطقه همان‌جا ساکن شده است.
 
او فعالیتش را از همان مسجد بعثت زاهدان شروع کرد، اما اعتقاد دارد که مهاجرتش به شمال کشور سبب شد تا راحت‌تر به مشهد و تهران دسترسی داشته باشد و بتواند به‌صورت حرفه‌ای وارد عرصه مداحی شود.

هم مدرسه بودن مختاری با عبدالمالک ریگی

از نکات قابل‌توجه زندگی مختاری این است که او در دوران راهنمایی در مدرسه شهید مطهری زاهدان هم‌مدرسه‌ای عبدالمالک ریگی تروریست معروف که اعدام‌شده بوده است.
وی در خاطره‌ای از مالکی می‌گوید زمانی که ما سوم راهنمایی بودیم او سال اول بود و از همان زمان نیز به‌اتفاق برخی دوستانش شرارت‌هایی را انجام می‌داد، دوستانی که برخی از آن‌ها هنوز هم به کارهایشان ادامه می‌دهند و فقط یکی از آن‌ها سربه‌زیر شده و طلافروشی دارد.

جریان بدقولی های مختاری

مختاری قسمت زیادی از موفقیتش را حاصل تحصیل در حوزه علمیه می‌داند و می‌گوید که در این دوران با انواع دعاها مأنوس بوده است. البته در این سال‌ها مختاری به یک مداح شور خوان مشهور است تا کسی که دعا می‌خواند.

جریان بدقولی‌های مختاری نیز در این گفت‌وگو از او سؤال شد و گفته شد چرا شمارا به‌عنوان یک مداح بدقول می‌شناسند؟

که او در پاسخ با پذیرفتن این موضوع گفت: یکی دو سال به دلایل روحی بدقولی‌هایی داشتم که البته یک سالی است به خودم قول دادم بدقولی نکنم و نکردم.

داستان نوازندگی ارگ مهدی مختاری

وی که از بچگی عاشق حاج سعید حدادیان است به‌صورت حرفه‌ای استادی نداشته است، البته بیان می‌کند که درگذشته نوازنده ارگ بوده و گروه موسیقی در زاهدان داشته و در مدارس و جنگ‌ها برنامه اجرا می‌کرد که با ورود به این عرصه به خاطر امام حسین(ع) کنار گذاشته است.

وی منتقد مداحی‌های نامتعارف ریتمیک است و می‌گوید برخی از مداحان حاضرند به‌خاطر جذب مخاطبان سطح کار و شعرهای خود را پائین آورند.
البته مختاری اعتقاد دارد که موسیقی را می‌توان در فضای مذهبی استفاده کرد به شرطی که شان کار حفظ شود.

دوست داشتن ظریف تا رای به احمدی نژاد

 وی در پاسخ به شنیدن احساسش پیرامون کلمات زیر گفت
 
منصور ارضی: یک قالب تکرار نشدنی
 
برجام: خدا عاقبت ما را به خیر کند
 
محمد جواد ظریف: فرد زرنگی در سیاست که من دوستش دارم
 
احمدی نژاد: هندوانه سر بسته‌ای است که پشیمان نیستم از تبلیغ برای او و اگر دوباره کاندیدا شود با توجه به رقیبانش بهتر باشد به او رأی می‌دهم.
 
حسن روحانی: پیامک به من زد جوابش را نمی‌دهیم! اما او رئیس‌جمهور مردم است و دوستش دارم.