ملیکا تهرانی

سام بورنگ

ملیکا تهرانی سال ۱۳۶۳ در تهران چشم به جهان گشود .وی پس از دریافت بورسیه تحصیلی و کسب مدرک کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه ملبورن استرالیا، شروع به گذراندن دوره های آواز در کنسرواتوار موسیقی این کشور کرد و جایگاه خود را به عنوان عضو رسمی ارکستر سنفونیک ملبورن تثبیت کرد. وی آواز کلاسیک و پاپ را نزد اساتید برجسته ای نظیر محسن پورحسینی، جولیا بوهنن ریفپروفونگ، مرلین کوایفه و جاناتان گریوز اسمیت و … آموخت و در کلاس‎های مختلفی نظیر «روش تدریس» زیر نظر شریف لطفی شرکت کرد .وی پس از کسب علم و تجربه بیشتر پا به عرصه ی تدریس گذاشت و برای اولین بار در ایران کارگاه های گروهی آواز را در جهاد دانشگاهی دانشگاه هنر تهران برگزار کرد.

از دیگر خدمات وی به عرصه‌ی موسیقی می‌توان به تدریس آواز و سلفژ در مرکز موسیقی ایرانیان در ایالت ویکتوریا – استرالیا اشاره کرد. وی از سال ۱۳۸۱ تا کنون در آموزشگاه ها و دانشگاه های برتر موسیقی نظیر سارنگ، باران، شیدا، زریاب، پیکولو، سرنا، کانون و گلهای هنر و آموزشگاه آقای مانی رهنما و آکادمی فوژان تدریس کرده است.

از دیگر فعالیت‌های ملیکا تهرانی می‌توان به اجراهای متعدد سولوستیک و کرال از آثار موسیقی کلاسیک غربی، فولک و معاصر آهنگسازان ایرانی (پروفسور والی، سیاوش بیضایی، دکتر شریفیان و مرتضی حنانه) در ایران و استرالیا اشاره کرد.

ملیکا تهرانی در زمستان ۱۳۹۴ در مستر کلاس حامی و در سال ۹۵ در مستر کلاس تخصصی آواز نیما مسیحا در تالار رودکی مدرس، داور و منتقد بود و از زمان بازگشت به ایران، با آهنگسازانی نظیر بابک زرین، محمد میرزمانی، علی موثقی در ضبط وکال موسیقی فیلم، سریال همکاری داشته است.

ملیکا تهرانی هم اکنون از فعال ترین مدرسین آواز ایران و عضو رسمی کانون مدرسان خانه موسیقی ایران هستند و تعداد زیادی از هنرجویان ایشان جزو چهره های تازه و موفق خوانندگی و در حال انتشار و اجرای موسیقی هستند.

ملیکا تهرانی اینروزها با همکاری افشین مقدم، ترانه سرای بنام ایران، اقدام به برگزاری جلسات شب ترانه-آواز، جهت آشنایی و تعامل همسو هنرجویان آواز و کارورزان ترانه در جهت کشف و شناسایی خوانندگان و ترانه سرایان، کرده است.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ماکان بند

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

زانکو

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی