محسن رجب‌پور

مدیر وبسایت

محسن رجب‌پور مدیر عامل شرکت ترانه شرقی است که تهیه ‌کنندگی ترانه های حامد همایون، خواننده پاپ ایران است.

محسن رجب‌ پور درسال ۱۳۹۲ برنده تندیس طلایی نخستین جشن «موسیقی ما» در بخش بهترین تهیه کننده کنسرت از نگاه کارشناسان شد.

محسن رجب‌ پور اعتقاد دارد که «برگزاری جشن هایی که در آن بهترین های موسیقی انتخاب و معرفی می شوند، باعث روند رو به رشد این هنر در کشور خواهد شد.»

بیمه شدن حنجره حامد همایون

محسن رجب‌ پور در این خصوص گفت : «شرکت بیمه‌ایران حنجره حامد همایون را به مدت یک سال بیمه کرده است.

در صورتی که بیماری یا حادثه‌ای برای این خواننده اتفاق بیفتد که به آسیب‌دیدگی یا از دست دادن صدای او منجر شود،‌ بیمه نسبت به جبران خسارت تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان اقدام می‌کند.

البته طبق اعلام مسولان بیمه این رقم در سال آینده به یک میلیارد تومان افزایش خواهد یافت. این اتفاق به پیشنهاد خود بیمه ایران مطرح شد و تمامی مراحل مربوط به آن را نیز خودشان انجام دادند.»

دوره استعدادهای موسیقی ایران

پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴ بود که محسن رجب پور در مصاحبه های خود خبر از شروع دور جدید استعدادیابی در ایران داد : «شرکت ترانه شرقی هماهنگی‌های لازم را برای برگزاری اولین دوره استعدادیابی در عرصه موسیقی در ایران (Iranian Music Talents) انجام داده است.»

این دوره استعدادیابی موسیقی ایران، با نام «یادواره نیما وارسته» نام‌گذاری شد چرا که او معتقد بود : «نیما جزو معدود هنرمندانی بود که بین ما نیست و عضو مهمی در حوزه پروداکشن (تهیه و تولید) موسیقی پاپ ایران بوده است.»

معرفی استعدادهای جدید شرکت ترانه شرقی

در همان اسفند ۹۴ بود که محسن رجب پور اسامی استعدادهای جدیدی را که شرکت اش برای آنها قصد سرمایه گذاری و کار داشت را اعلام کرد که در میان آنها نام حامد همایون هم ذکر شد:

سپهر شاکری:

خواننده، آهنگساز و تنظیم‌کننده جوانی است که رده سنی تین‌ایجرها و جوانان را پوشش می‌دهد.

مهرزاد امیرخانی:

ترانه‌سرایی است که با زنده‌یاد پاشایی همکاری نزدیکی داشت و خودش هم چند قطعه منتشر کرده بود. سبک جدید کار او با همکاری یک هنرمند دیگر به نام آرمان امامی در فضای R&B است. این دو هنرمند هم رده سنی ۲۰ تا ۴۰۰ سال را پوشش می‌دهند.

حامد همایون:

موسیقی را به نوع جدیدی از روش پاپ اجرا می‌کند که او هم مخاطبان ۲۵ تا ۵۰ ساله را جذب می‌کند.

کوک بند:

در زمینه موسیقی راک فعالیت می‌کنند. پدرام مرندیز آهنگساز و نوازنده قدیمی موسیقی پاپ سرپرست گروه است و همراه با روزبه اسدی خوانندگان گروه را تشکیل می‌دهند. علیرضا طباطبایی (درامز)، بابک ریاحی‌پور (گیتار بیس)، ماکان حافظی (گیتار)، پاشا یثربی (کیبورد) و کیوان بهرامی (پرکاشن) نوازندگان گروه کوک هستند. آلبوم کوک بند به نام «شهر خاموش» به زودی منتشر می‌شود و بهار ۹۵ هم کنسرت خواهند داشت.

میلاد:

هنرمند خوب دیگری است که در این پروژه حضور دارد و امیدواریم قبل از نوروز بتوانیم از او آثاری منتشر کنیم.

لیانا راد:

خانم هنرمندی است که قرار است برای خانم‌ها برنامه اجرا کند. نیمی از قطعات‌اش آماده شده و از سال آینده، اجراهای ویژه‌اش برای خانم‌ها را آغاز می‌کند. ما همه کارهایمان در چارچوب است و از آنجا که آثار خانم‌ها مجوز انتشار عمومی دریافت نمی‌کند، آثار لیانا فقط برای اجراهای زنده آماده می‌شود. اصولاً کنسرت‌های خانم‌ها اجرای ترکیبی از قطعات خوانندگان قبل از انقلاب و بیشتر شبیه مهمانی‌های خانم‌ها است. ما قصد چنین کاری را نداریم. ایشان با استایل ویژه خود برای خانم‌ها اجرا می‌کند.

محسن رجب پور معتقد است برنامه های استعدادیابی ماهواره ای مثل «استیج»، «آکادمی» و «نکست پرشین استار» ، خروجی واقعی نداشته و نگاه تجاری به کار دارند و همین مسئله به اضافه عدم نقش صحیح و کامل تهیه کنتدگان باعث میشود که سمت و سوی کار به شبیه سازی نفرات پیش برود. به این معنی که افراد را شبیه شخص دیگری بسازند.

اما او معتقد است شرکتش به دنبال ساختن شخصیت جدید و مستقل است تا با کارهای نو بتواند مخاطبان خود را داشته باشد.

رجب پور شروع فعالیت تیم استعداد جدیدش را ۱۵ اسفند ۹۴ اعلام کرده و گفته بود در سال ۹۵ خروجی این تیم به بازار ارائه شده و تمایل مخاطبان سنجیده خواهد شد.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت