نریمان پناهی

 نریمان پناهی متولد ۱۳۴۴ است و در یکی از محله های قدیمی تهران به نام عباسی دیده به جهان گشود. جهانی که هیچ وقت برایش ارزشی نداشته و این را میتوان از زندگی ساده و بی آلایشش براحتی دریافت.

علاقه به دروس مذهبی

از کودکی به دروس مذهبی علاقه بسیاری داشته و در سن ۱۴ سالگی قاری قرآن بوده و در سن ۱۶سالگی وارد حوزه علمیه المهدی در خیابان جوادیه تهران شده و ۲ سال در آنجا به تحصیل دروس حوزوی پرداخت.

حضور درجبهه

وقتی به سن ۱۸ سالگی رسید وارد جبهه های حق علیه باطل شده و از ادامه تحصیل منصرف شده و به جبهه و جنگ و دفاع از حریم پرداخت.

۱۱۰ روز اقامت در کربلا

در جبهه معاون گردان میثم بوده و در سال ۱۳۶۳ هیئت مکتب الحسین را تأسیس کرده و در سال ۱۳۸۲ موفق شدند پرچم هیئت را به مدد مادر سادات حضرت زهرا (س) به کربلا برده و به مدت ۱۱۰ روز با پرچم هیئت در کربلا بمانند.

حضور مداحان معروف در هیات مکتب الحسین

در هیئت مکتب الحسین پذیرای مداحان بنامی چون ، حسین سیب سرخی ، محسن فیضی ، ابراهیم رحیمی ، سید مجید بنی فاطمه و سید علی مددوار و سید مظلوممان سید الذاکرین سید محمد جواد ذاکر ( ره )و دیگر مداحان بوده است و همین امر موجبات دوستی دیرینه ایشان وسید جواد را فراهم نمود.

مداحی در هیئت دیوانگان حسین کاشان

زمانی در هیئت دیوانگان حسین کاشان مداحی نمود ولی بعد بنا به دلایلی از این هیئت جدا شده و علیرغم اصرارهای بعدی مسئولین این هیئت دیگر در دیوانگان نخواند.

بهترین دوران عمر

کربلایی نریمان پناهی زمان اقامتش در کربلا را به عنوان بهترین دوران عمرش یاد میکند.