نیلوفر محبی

مدیر وبسایت

نیلوفر محبی ویولنیست/ آهنگساز متولد آبان ١٣۶۶، تهران است.

نحوه ورود به موسیقی

سال ١٣٧٧ با ورود به هنرستان موسیقى آموزش آکادمیک موسیقى و نوازندگى ویلن را زیر نظراستاد سیاوش ظهیرالدینی آغاز کرد و پس از گذراندن دروس تخصصى زیر نظر اساتید هنرستان همچون مهربانو توفیق،مهرآذین کاراندیش،مینو افتاده سرکار خانم دانایى اکبر محمدى آرمان نوروزى عماد نکویى هومان اسعدى و … در سال ١٣٨٣ از هنرستان موسیقى فارغ التحصیل شد در سال ١٣٨۴ وارد دانشگاه موسیقى شد و با بهره بردن از محضر اساتیدى چون سهیل دهبستى سیاوش بیضایى على نقى افشارنیا تقى ضرابى مسعود ابراهیمى هومان اسعدى جاوید مجلسى و…سرانجام در سال ١٣٨٨ با مدرک کارشناسى هنرهاى زیبا (نوازندگى ویولن) فارغ التحصیل شد.

گذراندن دوره در ارمنستان

او همچنین یک دوره مستر کلاس کوتاه در سال ١٣٨٣در ارمنستان زیر نظر روبن گسمیان گذرانده است.

اولین تجربه کاری

اولین تجربه و حضور جدى او بر روى صحنه در سال ۷۸ در جشنواره موسیقى فجر بود که در آن سال در گروه سنى خود موفق به کسب جایزه و رتبه شد.
از فعالیتهای وی در زمینه نوازندگى میتوان به نوازندگى در ارکستر فیلارمونیک تهران (مایستر ویولن دو) ارکسترسمفونیک تهران، ارکستر صدا سیما، ارکستر نیاوران، ارکستر وزیری، ارکستر فرهنگسرای بهمن،ارکستر شهردارى تهران، ارکستر ملی ایران (مایستر ویولن دو) کوارتت نواک ،گروه اشتیاق به آهنگسازى على قمصرى گروه مینیاتور به سرپرستى و آهنگسازى میثم مروستى ارکستر زهى کهن کمان به سرپرستى و نوازندگى شروین مهاجرو…و همکارى با رهبران برجسته اى همچون لوریس چکناواریان،على(الکساندر)رهبرى،منوچهر صهبایى، نادر مشایخى، شهرداد روحانى، درک گلیسون، نازنین آقاخانى و همچنین سولیست برجسته ژاپنى نوریکو اوگاوا به همراه ارکستر فیلارمونیک تهران به رهبرى آرش گوران و..در اجراهای متعدد داخل و خارج از کشور را نام برد.

همکاری با هنرمندان برجسته کشور

او با هنرمندان به نامى چون استاد حسین علیزاده و علیرضا قربانى هم در ضبط استودیویى آثارشان و هم در اجراى کنسرت با ایشان همکارى مشترک داشته است در این زمینه همچنین میتوان به همکارى با پیمان یزدانیان ،مجید درخشانى،مجید انتظامى،بهنام ابطحى، فردین خلعتبرى،مهیار علیزاده،ستار اورکى و دیگر هنرمندان به عنوان نوازنده ویولن در ضبط آثارشان اشاره کرد.

ساخت موسیقی فیلم

نیلوفر محبى ساخت موسیقى فیلم را نیز در کارنامه خود دارد که اولین تجربه آهنگسازى او در این زمینه براى فیلم “ماسو” به کارگردانى اقاى اصغر محبى میباشد که در زمستان سال ١٣٩۴ این اثر ضبط شد.

اولین آلبوم رسمى

اولین آلبوم رسمى او از ” نهان تا بیکران ” نام دارد که طرح آن بر پایه تکنوازى ویولن میباشد و آهنگسازى و تنظیم قطعات آلبوم را خود او انجام داده است فضاى این آلبوم الکترونیک پاپ میباشد که کاملا متفاوت با رشته تحصیلى او و مغایر با ژانر موزیکى است که در تمام این سالها در ان فعالیت کرده بود و از این بابت تجربه جدید و کشف دنیاى تازه اى براى اوست.

اولین موزیک ویدئو

از همین مجموعه اولین موزیک ویدئوى رسمى خود به نام ” نیلى ” را آبان ماه سال ٩۵ با مجوز رسمى از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى منتشر کرد که در نوع خود تاکنون چه در مورد آهنگسازى و تنظیم در این ژانر موسیقى و چه در تهیه ویدئوى نوازندگى مبنى بر استقلال بانوان تا به امروز بى سابقه بوده است.

دیگر فعالیتها :

حضور در تئاتر مرداب روى بام به عنوان خواننده فروردین ١٣٩٣
حضور در پرفورمنس مکاشفات شخصى که به همت داوود بنى اردلان براى کمک به بانوان سرپرست خانوار مبتلا به سرطان برگزار شد دى ماه ١٣٩۵

بازیگر نقش اول فیلم سینمایی گزارش مریم به کارگردانی اسماعیل براری ۱۳۸۴

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ناصر چشم آذر

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ماکان بند

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی