روزبه پهلوانی‌نژاد

مدیر وبسایت

روزبه پهلوانی نژاد متولد ۱۳۶۴ (خواننده،آهنگساز،و نوازنده) استان گرگان است .

وی همچنین نوازنده و مدرس سازهای کوبه ای و نوازنده درامز گروه های مختلف موسیقی پاپ است که تا کنون سابقه ی همکاری با مرتضی پاشایی، مهدی مقدم،دکتر محمد اصفهانی،هومن بختیاری،علی اصحابی،مهدی مدرس و… را داشته است.

اوهم اکنون رهبر ارکستر محمدرضا گلزار است و در کنار همه این فعالیت ها در شهرگرگان و آموزشگاه موسیقی خودش مشغول به تدریس است.

به این بهانه با وی گفتگویی داشتیم که در ادامه می خوانید:

از چه سالی وارد عرصه موسیقی شدید؟

به دلیل شغل پدرم از خردسالی با ساز و موسیقی آشنا بودم و از اطرافیان شنیدم که در سه سالگی تنبک میزدم.

با توجه به اینکه یکی از جوان اول های موسیقی استان هستید , چه نگرشی نسبت به موسیقی استان گرگان دارید؟

موسیقی استان قبلا از لحاظ انگیزه وانرژی جوانان خیلی بهتر از حالا بود؛ برای  مثال در تهران ما شاهد این هستیم که جوانان دهه هفتاد و هشتادی کارهای خیلی خوبی را ارائه می دهند  ولی در گرگان جدیدا این اتفاق ها را شاهد نیستم.

در دورانی که با گروه باربد شروع کردیم هفت الی هشت گروه با فعالیت مستمر بودیم که با تمام مشکلات و مشغله هایمان به فعالیت می پرداختیم ،ولی متاسفانه الان این طور نیست مثل سایق با انرژی نیستیم است و متاسفانه تاکنون هیچ اجرای صحنه ای خوبی را مثل سابق شاهد نبودم.

در کنار نوازندگی به خوانندگی مشغول بودید اما اخیرا به عنوان نوازنده فعالیت های خود را دنبال کرده اید ؛قصد ندارید درعرصه نوازندگی حضور پررنگ تری داشنته باشید ؟

من وقتی ساز میزنم بیشتر از خواندن لذت می برم ولی به خواندن نیز علاقه دارم،خوانندگی همیشه بیشتر از شاخه های دیگر دیده می شود و این نیز لذت خودش را داردو قطعا ادامه خواهم داد،در حال حاضر هم برروی چند قطعه در حال کار هستیم که به زودی به انتشار خواهد رسید.

از گروه باربد چه خبر؟

خوشبختانه با تمام مشغله ها گروه هنوز پابرجاست و پس از ۶ سال دور هم جمع شده ایم و به زودی پس از گذرندان تمرینات به روی صحنه خواهیم رفت.

معمولا همه آهنگهای خود را در صحنه اجرا می کنید؟

هم آهنگ هایی که خودم در دست دارم و هم میکس جالبی از خاطره انگیز ترین قطعات موسیقی که به نوعی نوستالژی محسوب می شود،که امیدوارم مورد پسند هم استانی های عزیز قرار بگیرد.

در مورد اجراهایی که این چند سال در استان برگزار شده چه نظری داری؟

گروه هایی که از خارج استان برای اجرا می آیند و گروهی که در دفتر موسیقی ثبت شده و از فیلترینگ گذشته و باکیفیت خوبی قرار است اجرا کنند دو مقوله جدا هستند.اما در بحث اجرایی این موضوع به استان و امکنات آن ارتباط دارد ، ما سالن خوب با امکانات استاندارد برای برگزاری کنسرت نداریم و تالار فخرالدین اسعد گرگانی برای اپرا ساخته شده و برای اجرای موسیقی مناسب نیست.ضمن اینکه ما در استان گلستان تیم اجرایی خوبی نداریم و از این نظر هم می توان به ضعف اجراها اضافه کرد.

 نظرتان درمورد تدریس موسیقی در فضاهای آموزشگاهی چیست؟

متاسفانه تدریس موسیقی در این دانشگاها سطح خیلی پایینی دارد و برای پذیرش حتی یک فیلترینگ ساده هم ندارندو همین باعث م شود تا خروجی خوبی نداشته باشند.به عقیده ی من باید یک نظارتی روی این روند باشد تا  بیش از این نیز شاهد این اتفاق ها نباشیم.

با تمام این نظرات چه آینده ای را برای موسیقی استان پیش بینی میکنید؟

فکر نمی کنم خیلی تفاوتی پیدا کند.برای مثال ده سال پیش که جوان تر بودیم خیلی از هم حمایت میکردیم ،همیشه در جلسات مختلف موسیقی حضور پررنگی داشتیم اما این اواخر این حمایت ها را ندیده ام.

همین چند وقت پیش برای انتخابات اعضای انجمن موسیقی حضور پیدا کردم و با کمال تعجب افراد بسیاری را دیدم که در آن انتخابات حضور پیدا کرده ولی من به عنوان موزیسین نمی شناختم! فکر می کنم یکی از مشکلات اصلی موسیقی استان حضور غیر موزیسین هاست.

در بین کسانی که با شما هم نسل بودند افراد زیادی بودند که از این استان مطرح شدند و به پایتخت کوچ کردند،اما چرا شماو چند نفر دیگر در شهر و استان خودتان مانده اید و در حال فعالیت و تدریس هستید؟

من کلا تهران را برای زندگی دوست ندارم و فکر میکنم وابستگی هایم به گرگان باعث ماندنم شده و ترجیح می دهم پایگاهم استان خودم باشد.

با خوانندگان زیادی همکاری داشتید که در سطح اول موسیقی کشور مطرح هستند.همکاری با کدام خواننده برایتان خاطره انگیز تر بود؟

مرتضی پاشایی

روزبه پهلوانی نژاد ۱۰ سال بعدقرار است چگونه فعالیت داشته باشد؟

مطمئنا با توجه به بالا رفتن سن طوری کار میکنم که سرم شلوغ نباشد و بیشتر به زندگی شخصی ام بپردازم.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت