شیلر

شیلر
امیر فرزانه

پروژه ی شیلر توسط Christopher von Deylen و Mirko von Schlieffen در سال ۱۹۹۸ بنیان گذاری شد و با ریلیز کردن اولین آهنگ تکی آنها یعنی Glockenspiel شروع شد. آنها سپس کارشان را با ریلیز کردن اولین آلبومشان یعنی Zeitgeist در سال ۱۹۹۹ ادامه دادند. دومین آلبوم استودیویی شیلر یعنی Weltreise الهامی بود از سفر دو نفری که Deylen با پدرش از لندن به Peking انجام دادند.

Von Deylen و von Schlieffen تفاوت هایی را به وجود آوردند و این تضاد بین آنها بر سر اینکه هردو مایل به رهبری (پروژه ی) شیلر بودند باعث شد که Von Schlieffen گروه را ترک کند.

تیتر آلبوم چهارم شیلر Tag Und Nacht (شب و روز) قرار گرفت. این آلبوم توسط Universal Music در سال ۲۰۰۵ در میانه ی پاییز با دو نسخه ریلیز شد که یکی از آنها نسخه ی استاندارد معمول بود و دیگری نسخه ی لوکس دو دیسکی با آهنگ های جدید بود یعنی یک ریمیکس از Die Nacht و یک نمونه ی کلی Chill Out (یک تراک تنها که به طور پیوسته هر تراک پی در پی در آن پخش میشه) از آلبوم.
ریلیز آمریکای شمالی آلبوم شب و روز در روز ۱۰ ماه July در سال ۲۰۰۷ صورت گرفت. یک دی وی دی به همون نام شامل footage کنسرت زنده ای که همزمان ریلیز شده بود. آلبوم پنجم شیلر یعنی Sehnsucht در دسامبر ۲۰۰۷ خبر از پخشش داده شد و بعدا در ۲۲ فبریه ی سال ۲۰۰۸ ریلیز شد.

یک نسخه ی سوپر دلوکس محدود که به صورت دو سی دی و یک دی وی دی ریلیز شد . این نسخه حاوی ۳۰ آهنگ جدید خواهد بود و چنان vocalist هایی نظیر Kim Sanders و Jette von Roth که با شیلر در گذشته همکاری کرده اند و صداهای جدیدی نظیر Klaus Schulze, Ana Torroja, Despina Vandi, Ben Becker, Xavier Naidoo و دیگران .

دی وی دی شامل Footage کنسرت شیلر در Kiev است و همچنین کلیپ های ویدیو موزیک و یک بخش ۱۵ دقیقه ای همراه با خود von Deylen . همچنین شامل یک کتاب ۳۶ صفحه ای شامل عکس ها ,بحث ها , اطلاعات ریز و جزئی در مورد آهنگ های خاص و موارد دیگر است.

یک نسخه ی محدود که تنها حاوی یک دیسک صوتی و یک دی وی ست . دیسک صوتی حاوی تراک های گلچین شده از سی دی های یک و دو نسخه ی سوپر دولوکس است . دی وی دی این نسخه همانند با دی وی دی نسخه ی سوپر دولوکس است . Sehnsucht به طور همزمان در دو فرمت و ۳ نسخه به ترتیب زیر ریلیز شد :

Sehnsucht, یک از تراک های آلبوم جدید اولین ویدیو و احتمالا اولین تراک از آلبوم است .
بالغ بر ۱۰۰۰۰۰ کپی از Sehnsucht, از زمان ریلیزش فروخته شده است و آلبوم یک گواهی طلایی دریافت کرده است .

Sehnsucht, تحت نام ” Desire ” در روز ۲۶ ماه می سال ۲۰۰۸ به طور بین المللی ریلیز شد .

شیلر پروژه ی کامل و مهم موزیک دان آلمانی یعنی Christopher von Deylen, است . او جایزه ی ECHO را در سال ۲۰۰۲ برای بهترین Dance-Single سال تونست ببرد . Christopher von Deylen برای هیچ کدوم از آهنگ هایش کسی را که آهنگش را بخواند تهیه نمیکند در عوض او خواننده هایی را برای همکاری کردن با آنها از بیرون و درون آلمان انتخاب میکند .

خواننده ها و موزیک دان هایی که با Deylenکار کرده اند شامل موزیک دان و بازیگر آلمانی Ben Becker , خواننده ی ایرلندی mova Brennan که عضو گروه سلتیک Clannad است و خواهر ستاره ی بین المللی نیو ایج یعنی Enya نیز هست و همچنین سارا برایتمن که پرفروشترین خواننده ی زن دارای صدای Soprano ( صدایی که به صورت زیر باشد ) , Peter Heppner از گروه آلمانی Wolfsheim که در سبک Synthpop ( نوعی زیر ژانر برای موج جدید و پاپ ) , miLù, Xavier Naidoo, Maya Saban, Kim Sanders که قبلا در پروژه ی Culture Beat ( پروژه ی موسیقی آلمانی که در ژانر الکترونیک موزیک رقص در سال ۱۹۸۹ شکل گرفت ) بودند و Ana Torroja, که خواننده ی لیدر گروه پاپ اسپانیایی Mecano است و frontwoman ( زنی که در یک گروه موسیقی نقش رهبری را دارد ) پیشین گروه قوی متال سمفونیک فنلاندی یعنی Nightwish , خواننده ی یونانی Despina Vandi و Alexander Velianoy از گروه آلمانی Deine Lakaien که در ژانر Darkwave ( نوعی ژانر موسیقی که در اواخر دهه ی ۷۰ شکل گرفت ) کار میکنند و همچنین دیگر موزیک دان ها شامل Klaus Schulze , Mike Oldfield و دیگران میشود .

حدود یک سال یا بیشتر برای شیلر ریلیز کردن نسخه ی آمریکایی شمالی شان طول کشیده است اساسا به خاطر داشتن بعضی از تراک های آلمانی زبان که به زبان انگلیسی دوباره ضبط شده اند یا حاوی عناصر ریلیزنشده ی قبلی بوده اند . کشور های اروپایی اگرچه ریلیز آلبوم های شیلیر را زودتر شاهد هستند معمولا در عرض یک ماه یا کمی بیشتر . بعد از ریلیز آمریکایی شمالی آلبوم زندگی ( Life ) Christopher Von Deylen اشاره کرد که خواهان ادامه دادن به مخلوط کردن ترجمه ی آلمانی تراک های آلمانی زبان ( آلبوم هایش ) نیست.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ناصر چشم آذر

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ماکان بند

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی