یاسر داوودیان: درست کار کردن بهتر از بی‌دلیل و پرسروصدا کار کردن است

سام بورنگ

رسانه نوا – «یاسر داوودیان» خواننده، ترانه‌سرا و آهنگساز که تاکنون دو آلبوم رسمی منتشر کرده، این‌روزها درگیر کار بر روی آلبوم جدید خود است. داوودیان همچنین درحال همکاری با هنرمندان مطرحی است که آثارشان به زودی منتشر خواهد شد. به همین بهانه گفتگویی با این هنرمند داشته‌ایم.

معتقدم که اگر قرار باشد کاری از من منتشر شود، با آثار قبلی‌م متفاوت باشد

یاسر داوودیان صحبت‌هایش را در پاسخ به کمرنگ شدن حضورش در ماه‌های اخیر آغاز کرد و گفت: نمی‌توان گفت کمررنگ شده‌ام چراکه فکر می‌کنم درست کار کردن بهتر از بی‌دلیل و پرسروصدا کار کردن است، خیلی‌ها قطعات زیادی منتشر یا کارهای دیگری می‌کنند اما اعتقاد من این است که اگر قرار باشد کاری از من منتشر شود، با آثار قبلی‌م متفاوت باشد. من برایم رزومه‌ی کاری‌ام بسیار مهم است و دنبال شهرت واهی نیستم و می‌خواهم وقتی در سال‌های آینده به رزومه‌ی امرزوم نگاه می‌کنم، کارهای خوب و قوی‌ای در آن ببینیم؛ ضمن اینکه شاید یکی از دلایلی که باعث این می‌شود که بگویید کم کار می‌کنم، فعالیت بر روی آلبوم سومم است. اما درکل من سال گذشته دو قطعه‌ی «شک» و «بارون میاد» را منتشر کردم و پس از عید فطر نیز کارهای تازه‌ای از من مننتشر خواهد شد.

در آلبوم جدید با آرمین زارعی و مسعود جهانی کار کرده‌ام

داوودیان در خصوص جزئیات آلبوم تازه‌اش نیز افزود: قرار است آلبوم شامل ۹ قطعه باشد که در آن با تیمی جدید همکاری کرده‌ام؛ این سومین آلبوم من است و من در هر آلبوم با گروهی متفاوت کار کرده‌ام. این‌روزها هم درحال جمع بندی و اضافه و کم کردن قطعات آلبوم هستم؛ در این آلبوم بخش عمده‌ی همکاری‌ام با «حامد برادران» است که به نظرم هنرمند بسیار تواندمندی است، همچنین «مسعود جهانی» و «آرمین زارعی» هم در بخش ترانه و ملودی در آلبوم حضور دارند. این آلبوم قرار بود تا اردیبهشت امسال منتشر شود که به دلیل برخی از درگیری‌ها انتشار آن عقب افتاد و امیدوارم تا پایان امسال آن‌را در بازار موسیقی عرضه کنم.

اولین همکاری‌ام با خشایار اعتمادی در روزهای آینده منتشر می‌شود

این هنرمند در خصوص همکاری‌هایش با دیگر خواننده‌ها نیز گفت: در روزهای آینده یک قطعه با صدای «خشایار اعتمادی» منتشر خواهد شد، ایشان پس از مدت‌ها به عرصه‌ی موسیقی بازگشته‌اند و من نیز به عنوان ترانه‌سرا و آهنگساز در چند قطعه با ایشان همکاری داشته‌ام. همچنین همکاری با یکی از هنرمندان سرشناس نیز خواهم داشت که فعلا به عنوان سوپرایز حزئیاتی از آن اعلام نمی‌کنم.

یاسر داوودیان که سال گذشته قطعه‌ی موفق «نیستی» را برای «آرمین زارعی» و «فریدون آسرایی» ساخته بود، در خصوص این اثر و شایعات پیرامون کار با آرمین نیز گفت: آن اثر به پیشنهاد «بهروز صفاریان» تهیه شد و در ابتدا نیز قرار بود تنها برای ساخت آن پروژه کمک کنم که سپس به پیشنهاد بهروز صفاریان ترانه‌ی آن را نیز نوشتم و از نتیجه‌ی آن نیز کاملا راضی‌ام. اما درخصوص کار با آرمین خیلی‌ها می‌گویند من دوست دارم با او کار کنم اما رابطه‌ی من و آرمین فراتر از کار است؛ من در کارم با تامل زیادی جلو می‌روم و عجله‌ای برای شهرت ندارم، از حدود سال ۷۶ کار می‌کنم و ترجیح می‌دهم بتوانم در این حوزه، درست و ماندگار باشم. همکاری مشترک با آرمین هم احتمال رخ دادنش کم نیست، آرمین جایگاه ویژه‌ای در مارکت موسیقی دارد و من هم تجربیاتی در این سال‌ها کسب کرده‌ام که با توجه به اینکه بخشی از زمان زندگ‌ام را پای آن گذاشته‌ام، برای آن ارزش زیادی قائل هستم. درنهایت هم خوشحال می‌شوم این همکاری شکل بگیرد، حال چه به صورت خواندن قطعه‌ی مشترک یا همکاری در حالت‌های دیگر.

بسیاری از خواننده‌ها با مهمان دعوت کردن سالن‌های کنسرت را پر می‌کنند

داوودیان در پاسخ به عدم برگزاری کنسرت نیز افزود: کنسرت گذاشتن در ایین کشور داستان‌های خودش را دارد، کلا برای موسیقی ما اهالی آن تصمیم نمی‌گیرند و افراد دیگری تصمیمات را می‌گیرند و آن‌ها تنها اجرا کننده‌ی تصمیمات هستند. ما در کشور تعداد خیلی کمی خواننده داریم که کنسرت می‌گذارند و توانایی پر کردن سالن را دارند، متاسفانه اکثر خواننده‌ها تنها با دعوت از مهمان‌ها و با حضور آن‌ها می‌توانند سالن‌ها را پر کنند که این برای موسیقی ما بسیار بد است؛ درست است که خواننده باید به روی استیج برود اما باید ابتدا شرایط آن فراهم شود و من هم زمانی که شرایط برگزاری کنسرت و مخاطبی که از من اجرای زنده را بخواهد و تعداد آن نیز محدود نباشد، حتما نسبت به برگزاری کنسرت اقدام خواهم کرد.

امیدوارم شرایط برای کسانی که لیاقت مجاز شدن را دارند، آسان شود

این خواننده که چندی پیش شایعاتی درخصوص خداحافظی‌اش از موسیقی به گوش می‌رسید ضمن تکذیب آن ادامه داد: منظور از خداحافظی، خداحافظی با آلبوم دادن است و این اثر آخرین آلبومی است که از من منتشر می‌شود چراکه نه شرایط و نه فضای مناسبی برای انتشار آلبوم در کشور وجود دارد؛ اما در ادامه نیز فعالیت‌هایم را با انتشار تک‌آهنگ و کار با دیگر هنرمندان ادامه می‌دهم.

یاسر داوودیان در انتها نیز افزود: امیدوارم وضیعت موسیقی کشور بهتر شود و شنوده‌ها موسیقی درخوری را گوش دهند، متاسفانه مردم گوششان به موسیقی بد عادت کرده است؛ همچنین امیدوارم شرایط موسیقی از این بلاتکلیفی و لغو کنسرت‌ها نیز دور شود و کسانی که لیاقت مجاز شدن را دارند بتوانند با شرایط آسان‌تری در بازار موسیقی کار کنند.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت