پیشکسوت موسیقی نواحی تنها مانده است / فروش منزل برای درمان فرزند

​استاد عزیز بساق،یکی از نوازندگان بی بدیل ساز سرنا در الیگودرز این روزها در آستانه صد سالگی به دنبال تامین هزینه درمان پسرش برای پیوند ریه و خرید کپسول اکسیژن است.

پرویز بساق،فرزند استاد عزیز بساق در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شرایط نا مطلوب پدر و برادر بیمارش بیان کرد: متاسفانه مدتی است برادرم فقط ۱۴ درصد ریه اش سلامت است و همین موضوع باعث شده که من و برادرم در به در دنبال تامین هزینه ۱۰۰ میلیون تومان پیوند ریه باشیم. به طوری که مجبور شدیم منزلی که در الیگودرز داریم به معرض فروش بگذاریم ولی همین منزل را هم بنگاهی خریدار نیست.

وی ادامه داد: همه میدانند تمام منبع درآمد پدرم از نوازندگی ساز سرنا است و اتفاقا به همین جهت چندی پیش وقتی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ناامید شدیم به تهران مراجعه کردیم تا دوستان در وزارت ارشاد بتوانند مشکل مارا حل کنند. اتفاقا آنجا به آقایان گفتیم تصمیم داریم خانه مان را بفروشیم، اما با وجودی که به ما وعده هایی داده شد اما نزدیک یک سال است که هیچ خبری از کمک و مساعدت در میان نیست. به هرحال شرایط به گونه ای است که پدرم را ناگزیر به فروش خانه اش کرده؛ خانه ای که بعید می دانم به این زودی کسی خریدارش باشد.

بساق در پایان تصریح کرد: حال جسمانی برادرم هرروز بد تر از روز گذشته میشود و لازم است تا زمان پیوند ریه او از دستگاه های اکسیژن سازی که قیمت آنها بالغ بر ۱۴ میلیون تومان است، استفاده کند اما متاسفانه شرایط مالی بنده و پدر به گونه ای است که قادر به تامین این دستگاه نیستیم.

به هرحال دیگر نمی دانیم چه کنیم و برای من باعث تاسف است که پدرم در حد توان خود برای هنر این کشور زحمت کشیده اما هیچ نهاد و مدیری پیدا نمیشود که به او در این شرایط کمک کند.

عزیز بساق از جمله هنرمندان کم نظیر سرنا نوازی در کشورمان است که تا کنون اجراهای مختلفی در حوزه های مختلف موسیقی اقوام داشته است.

این هنرمند که هم اکنون از مشکل کم شنوایی نیز برخوردار است طی هفته های گذشته درگیر تامین منابع مالی برای درمان فرزندش است.

دوستان و همراهان عزیز فردا قراره انجمن موسیقى لرستان یه شماره حساب از این خانواده بگیره که حتما به شما عزیزان از طریق اینستاگرام و تلگرام اطلاع داده مى شه به امید روزى که هیچ نیازمندى توى جامعه نداشته باشیم

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

محسن ابراهیم زاده

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ناصر چشم آذر

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد