جشنواره موسیقی «سورنای وحدت» در شیراز

​ششمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با حضور گروه‌های موسیقی اقوام ایرانی در باشگاه دانشگاه شیراز، ساعت ۱۸ دهم بهمن ماه جاری برگزار می‌شود.

گروه‌های موسیقی مناطق گیلان، آذربایجان، فارس، خراسان شمالی و خراسان جنوبی، کردستان، منطقه بختیاری و لرستان در این جشنواره حاضر هستند.

این جشنواره همانطور که از نامش برمی‌آید به وحدت و مشترکات فرهنگی اقوام ایرانی می‌پردازد.

در ششمین جشنواره موسیقی اقوام ایرانی در شب اول که آیین گشایش آن در باشگاه دانشگاه شیراز است، گروه «ایستم» از خراسان شمالی به سرپرستی حسین علیزاده، گروه گیلان به سرپرستی و خوانندگی استاد ناصر وحدتی، گروه ایلسس به سرپرستی آرش صفری از استان فارس و موسیقی قشقایی در ساعت های ۱۸ تا ۲۰ و ۲۱ تا ۲۳ به اجرای قطعات خود خواهند پرداخت.

گروه های شبدیز، بوشهر و تاراز چکاد و کاشمر به سرپرستی محمد ناصری، گروه بختیاری به سرپرستی مسلم شریفی و خوانندگی کورش اسدپور، نیز در روز دوم و محل تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس در همان ساعت های یاد شده اجرا دارند.

همچنین، گروه کردستان و سنندج به خوانندگی و سرپرستی فواد پیشوا، گروه «عاشیقلر» از آذربایجان شرقی به سرپرستی و خوانندگی عاشیق احد ملکی علیشاه، نوای «سرنای وحدت» را در تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس، طنین ‌انداز خواهند کرد.

در این دوره از جشنواره استاد شمس‌الله پرند به اجرای واسونک‌های اصیل شهر شیراز خواهد پرداخت و گروهی نیز از منطقه سیستان و بلوچستان به سرپرستی گل‌محمد بلوچ امسال موسیقی بلوچستان و آئین شادی و بخش‌هایی از موسیقی حماسی را در این دوره اجرا می‌کنند که در میان گروههای شرکت کننده خواهند بود.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

محسن ابراهیم زاده

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ناصر چشم آذر

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد