یادداشت بهزاد عبدی در سوگ ناصر فرهودی

ناصر فرهودی
سام بورنگ

رسانه نوا – بهزاد عبدی آهنگساز سرشناس کشورمان و خالق آثار ماندگاری چون اپرای عاشورا که هم‌اکنون در کیف اوکراین به عنوان آهنگساز ارکستر ناسیونال اوکراین به سر می‌برد، در سوگ درگذشت ناصر فرهودی یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش رسانه نوا، بهزاد عبدی برای این صدابردار پیشکسوت و مدیر استودیو پاپ تهران که او اغلب آثار خود را در این استودیو ضبط کرده بود، چنین نوشت:

این زمین بار امانت نتوانست کشید
سال ها پیش در خیابان لارستان مردى را ملاقات کردم که سراسر عشق بود و شعور بود. نوجوانى بودم که براى ضبط سرود به استودیو پاپ رفته بودیم. از همان زمان نگاه مهربانش بر قلب کودک من نشست و تا زمان رفتنش با من همراه بود و البته که هست.
وقتى از پله‌هاى استودیوى همیشه باز پاپ پایین مى‌رفتى خلوصى از جنس بلور روحت را نوازش مى‌کرد که سرشار از صمیمت و مهر مى‌شدى. شاید همین بود که همه هنرمندان عرصه موسیقى، استودیو پاپ را خانه دوم خود مى‌دانستند.
ناصر خان ناب بود. دروغ نبود. روحى آرام داشت و نگاهى نافذ و عمیق. بزرگ بود ولى بوى تازگى خاک مى داد. واژه غرور از فرهنگ واژگانش رخت بربسته بود با این که از بزرگان صداى ایران بود.
بزرگ منش که باشى برایت نوپا و استاد فرقى نمى‌کند. در رفتارت تفاوتى میان یک هنرجو و یک استاد نمى‌بینى. و ناصر خان بزرگ منش بود. قلبش مکان امن دردل ها بود و زبانش رودى جارى که به دریا مى رسید.

زمین نتوانست چون اویى را تحمل کند و به آسمان ها بازش گرداند. در آن سوى آسمان ها با روح زیبایش بهشتى ساخت و به سویش پرواز کرد.
همیشه هست و در خیابان لارستان نبش بیستم بوى ناب حضور جاودانه اش جارى است.
بهزاد عبدى
کیف / ۱۴ مرداد ۱۳۹۶

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت