«شمس جان» با صدای داوود آزاد منتشر می‌شود

سام بورنگ

رسانه نوا – آلبوم موسیقی «شمس جان» بر اساس حکایت پادشاه و کنیزک از دفتر اول مثنوی معنوی به زودی منتشر و روانه بازار می‌شود.

به گزارش رسانه نوا، «شمس جان» عنوان آلبومی است بر اساس حکایت پادشاه و کنیزک از دفتر اول مثنوی معنوی که به مراحل میکس و مسترینگ در استودیو تاج رسیده است.

دکتر عماد توحیدی آهنگساز این اثر با مطالعه نسخ متعدد مثنوی و مشورت با اساتید مولانا پژوه، در نهایت نسخه قونیه را برای خوانش حکایت انتخاب کرده و بیش از دوسال است که مشغول طراحی و ضبط فضاهای خاص موسیقایی این آلبوم است.

شعر خوانی این اثر توسط عبدالجبار کاکایی انجام گرفته و خوانندگی قطعات به عهده داوود آزاد است. عماد توحیدی در مورد حضور داوود آزاد و عبدالجبار کاکایی، آشنایی جدی داوود آزاد با موسیقی عرفانی و همچنین همنشینی او با فضای معناشناختی مثنوی مولانا را یادآور شد و در مورد اجرای عبدالجبار کاکایی، خوانش گرم او را برآمده از مطالعات عمیقش در ساحت شعر مولانا دانست.

صدابرداری خاص و دشوار فضاهای طراحی شده برای سازها و گروه همسرایان و همچنین خواننده است که به عهده آرش صفدری در استودیو تاج بوده و مشاوره و نظارت ضبط قطعات نیز توسط وحید اختری انجام گرفته است.

ناشر شمس جان مرکز موسیقی حوزه هنری است.

دیدگاه شما

ترند روز

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت