پورناظری «کوبانی» را در اروپا منتشر کرد

سام بورنگ

رسانه نوا – جدیدترین اثر پروژه «نیشتمان» (سرزمین) با نام «کوبانی» با آهنگسازی سهراب پورناظری در اروپا منتشر شد.

پس از استقبال از پروژه‌ی «نیشتمان ۱» در اروپا، سهراب پورناظری از سال گذشته، کار روی دومین بخش از این پروژه را آغاز و آن را در اروپا ضبط کرد، این اثر حالا به انتشار درآمده است. این پروژه مجموعه‌ای از نغمات مناطق کردنشین است که این آهنگساز بخشی از آن‌ها را گردآوری و تنظیم و بخشی دیگر را آهنگسازی کرده است.

این پروژه تا کنون در چند شهر اروپایی اجرای صحنه‌ای داشته و قرار است در سال میلادی کنونی، در برخی دیگر از کشورها ادامه پیدا کند.

کارگردانی هنری این پروژه را حسین ذهاوی انجام داده و در آن نوازندگانی مانند سهراب پورناظری (تنبور و کمانچه)، حسین ذهاوی (پرکاشن)، روبین واسی (پرکاشن)، ارتان تکین (بالابان و سرنا) و مهیار طریحی (سنتور و سنتور باس) حضور داشته‌اند و دنیا کمالی خوانش قطعات را برعهده داشته است.

هم‌زمان با انتشار این اثر، مجله فرانسوی «تلراما» در گفتگویی با آهنگسازِ اثر، عکس روی جلد خود را به آن اختصاص داده است.

این پروژه به تهیه‌کنندگی کمپانی فرانسوی «آکورد کرایسز» پیش از این نیز با استقبال رسانه‌های اروپایی همراه شده بود و درباره‌ی آن نوشته‌اند: آلبوم «نیشتمان» که در زبان کردی به معنای سرزمین مادری است، کیفیت بالایی دارد؛ اما درخشان‌تر از آن، گرد هم آمدن و همبستگی هنرمندانی از کشورهای مختلف کُردزبان است که تلاش می‌کنند میراثی مشترک را با روش‌هایی نوین و متفاوت عرضه کنند. سهراب پورناظری و گروه‌اش با این آلبوم، سنت و موسیقی کُرد را با ظرافت و توازن کامل به گوش همگان رسانده‌اند.

دیدگاه شما

ترند روز

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت