اعتراض گسترده به تبلیغات بیش از حد درک در اسپاتیفای

رسانه نوا – در حالیکه چند روز اخیر رسانه‌ها خبر موفقیت چشم‌گیر و رکوردشکنی‌های آلبوم اخیر دِرِک، رپر امریکایی را منتشر ‌کردند، شمار روزافزونی از کاربران اسپاتیفای تقاضای برگشت پول‌هایشان را دارند و ظاهرا نارضایتی آنها به خاطر تبلیغات بی‌رویه آلبوم اخیر دِرک است.

«اسکورپیون» پنجمین آلبوم استودیویی این رپر کانادایی که روز جمعه ۲۹ جون (۹ تیر) منتشر شد توانست رکوردهای مختلف استریم موسیقی را بشکند؛ از جمله رکورد بیشترین استریمینگ اسپاتیفای در یک هفته که تنها طی سه روز موفق به شکست آن شد. اما از آن زمان تا کنون اسپاتیفای همچنان این آلبوم را تبلیغ می‌کند و مخاطبانش را با تبلیغات بی‌رویه این آلبوم فراری داده است.

از جمله اقدامات اسپاتیفای برای معرفی و تبلیغ این آلبوم قرار دادن عکس دِرک روی خیلی از پلی‌لیست‌هایی بوده که برخی از آنها حتی حاوی یک قطعه از درک هم نیستند. یکی از کاربران اسپاتیفای در اعتراض به همین مسئله توئیت کرد: «درک چقدر پول به شما پرداخت کرده که عکسش را روی هر پلی لیستی که در صفحۀ اولم هست می‌بینم؟ او حتی در نصف این پلی‌لیست‌ها هم نیست. چرا تور یک خوانندۀ کانادایی باید در پلی‌لیست «بهترین‌های بریتانیا» تبلیغ شود؟ آیا درک یک‌شبه خوانندۀ فولک هم شده؟»

کاربر دیگری هم در حساب توئیتر خود نوشت: «در اسپاتیفای ثبت‌نام نکرده‌ام که از هر طرف دِرک را توی صورتم بزند. بسیار خب واقعا ممنونم خداحافظ.»
با توجه به اینکه تبلیغات این آلبوم حتی در بعضی از ثبت‌نام‌های بدون تبلیغ هم وجود داشته برخی کاربرانی که برای نسخۀ پرمییِم بدون تبلیغات به اسپاتیفای پول واریز کرده بودند خبر دادند که از طریق تماس با پشتیبانی این سرویس موسیقی توانستند آخرین پرداختی‌شان را پس بگیرند.

دیدگاه شما

ترند روز

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت