وین جکسون در سن ۷۴ سالگی درگذشت

علی رهبری

رسانه نوا – وین جکسون، یکی از اعضای گروه بزرگ Memphis Horns که سال ها بر روی کارهای کلاسیک بی شماری نوازندگی کرد، در گذشت.

جکسون که ترومپت می نواخت، همراه با نوازنده ساکسیفون اندرو لاو گروه دو نفره Memphis Horns را تاسیس کردند. آن ها با هم برای افراد مشهوری هم چون Al Green، الویس پریسلی، اوتیس ردینگ، داستی اسپرینگفیلد و بسیاری دیگر نوازندگی کردند.

جکسون در ممفیس به دنیا آمد اما در آرکانزاس بزرگ شد، جایی که فعالیت هنری خود را در حالی که هنوز در دبیرستان بود شروع کرد. در طول این دوره او برای وتیس ردینگ، داستی اسپرینگفیلد کار کرد. 

در پایان دهه، او و لاو ممفیس را ترک کردند و Memphis Horns را شکل دادند، و به اجرا بر روی برخی از بهترین و محبوب ترین آهنگی آن روزها، از جمله “Sweet Caroline” اثر پریسلی،  “Sweet Caroline” اثر نیل دایموند و “Let’s Stay Together” اثر Al Green پرداختند.

در دهه ۸۰ میلادی و پس از آن، او و لاو بر روی آهنگ های پرفروشی که توسط خوانندگانی معروف نظیر پیتر گابریل، U2، استیو وینوود و نیل یانگ اجرا می شد کار کردند. آن ها همچنین با جو کاکر، راد استوارت و برادران دبی تور برگزار کردند. برادران دبی در توئیتر به جکسون ادای احترام کردند و نوشتند: «شب گذشته ما وین جکسون یکی از اعضای گروه Memphis Horns را از دست دادیم.»

همسر جکسون که ۲۵ سال با او زندگی کرده بود با انتشار پیامی در صفحه فیسوک وین به روح او ادای احترام کرد. او نوشت: « وین از روحی زیبا برخوردار بود که با ترومپت خود دنیا را لمس کرد. همان طور که در غم از دست دادن او سوگواری می کنیم، با موسیقی های جاودانه ای که او برای ما گذاشته است جشن می گیریم.»

جکسون بر روی بیش از ۵۰ اثر شماره ۱ در دوران زندگی حرفه ایش کار کرد. مراسم گرمی او و لاو را با جایزه یک عمر دستاورد فعالیت حرفه ای در سال ۲۰۱۲، تنها چند ماه قبل از مرگ لاو مفتخر کرد.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت