ای کاش زنبورها نجات پیدا کنند

انيسا رئوفي

رسانه نوا – روز گذشته در فاصله‌ی کمتر از یک ماه دومین تک‌آهنگ راجر واترز منتشر شد. راجر واترز از بنیانگذاران و اعضای پیشین گروه پینک فلوید پس از ۱۲ سال در تاریخ ۲ جون ۲۰۱۷ آلبوم دیگری منتشر می‌کند.کمتر از یک ماه پیش نخستین تک‌آهنگ از این آلبوم با نام «رزها را بو کن» منتشر شد. تک‌آهنگ جدید او «Deja Vu» (آشناپنداری) نام دارد که گویا واترز در قالب یک ترانه‌ی عاشقانه باز هم دغدغه‌های اجتماعی خود را مطرح می‌کند و نسبت به رزها را بو کن فضای آرام‌تری دارد.
واترز ۲۵ سال پیش آلبوم «Amused To Death» را منتشر کرد که آخرین آلبوم استودیویی او محسوب می‌شد و در سال‌های اخیر بیشتر دو آلبوم از کارهای قدیمی خود یعنی «Dark Side Of The Moon» و «The Wall» را روی صحنه می‌برد. البته در این میان در سال ۲۰۰۵ اثر اپرایی به نام «Ça Ira» را توسط کمپانی سونی کلاسیک منتشر کرد.
آلبوم جدید او که «Is This the Life We Really Want» نام دارد که محصول کمپانی کلمبیا است و نایجل گودریچ تهیه کنندگی آن را برعهده دارد. نایجل گودریچ موزیسین و تهیه‌کننده‌ی سرشناس گروه موفق Radiohead یکی از مهمترین تهیه‌کنندگان بیست سال گذشته‌ی موسیقی راک جهان است و از او به نام عضو ششم گروه رادیوهد نام می‌برند. همچنین او در زمینه‌های مهندسی صدا هم فعالیت دارد.
واترز که همیشه در ترانه‌ها و اجراهایش به مسائل اجتماعی و سیاسی توجه داشته درباره‌ی آلبوم پیش‌ رو در مصاحبه‌ای با مجله رولینگ استونز می‌گوید: «در این آلبوم سیاست نقش مهمی دارد. من دوست دارم فکر کنم مردم هنوز هم دلشان می‌خواهد در دنیایی زندگی کنند که زنبورها نجات داده می‌شوند، جایی که ما درباره‌ی مشکلات تغییرات آب و هوایی حرف می‌زنیم و متوجه این مسئله هستیم که اگر با هم‌نوعان خود همدلی کنیم خوشبخت‌تر خواهیم بود»

دیدگاه شما

ترند روز

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت