آلبوم جدید ضد ترامپ اسنوپ داگ به زودی منتشر می‌شود

رسانه نوا – اسنوپ داگ آلبوم جدیدی منتشر خواهد کرد. این ای‌پی که Make America Crip Againنام دارد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا را به سختی به باد انتقاد گرفته و او را به بی‌توجهی به بعضی گروه‌ها متهم می‌کند.

اسنوپ داگ، رپر سرشناس امریکایی شانزدهمین آلبوم استودیویی‌اش را روز ۲۷ اکتبر مصادف با جمعه ۵ آبان منتشر می‌کند. این دومین آلبومی است که در سال جاری میلادی از این هنرمند منتشر می‌شود. آلبوم قبلی او به‌نام Neva Left در ماه می ۲۰۱۷، اواخر اردیبهشت ماه منتشر شد.

اینطور که به نظر می‌رسد، آلبوم Make America Crip Again ادامۀ مشاجرۀ پرالتهاب اسنوپ داگ با رئیس جمهور وقت امریکا است. پیش از این اسنوپ داگ در موزیک ویدئوی قطعۀ Lavender از آلبوم Neva Left عروسکی از ترامپ را با گریم و لباس دلقک نشان داد و به او شلیک کرد. این موزیک ویدئو بسیار بحث‌برانگیز شد و حتی عده‌ای آن را نوعی ترغیب به ترور ترامپ تفسیر کردند. ترامپ به این ویدئو در پیامی توئیتری واکنش نشان داد و تلویحا گفت که اگر این اتفاق در زمان پرزیدنت اوباما رخ می‌داد، اسنوپ نمی‌توانست از آن جان سالم به در برد و قطعا کارش به زندان می‌کشید.

اسنوپ داگ در این آلبوم که ۸ قطعه دارد با هنرمندان دیگری از جمله کریس براون و او. تی. جنسیس همکاری کرده است. او در قطعۀ عنوان آلبوم که با نام اختصاری M.A.C.A. نیز شناخته می‌شود رئیس جمهور امریکا را به خاطر بی‌توجهی نسبت به تعداد زیادی از جوامع امریکایی مورد سرزنش قرار داده است و با اشاره به قضیه زانو زدن بازیکنان لیگ فوتبال امریکایی در زمان پخش سرود ملی از کالین کاپرنیک حمایت کرده است. نخستین بار «کالین کپرنیک» کوارتربک تیم «سان فرانسیسکو» در اعتراض به خشونت پلیس علیه سیاهپوستان در زمان پخش سرود ملی به جای ایستادن، زانو زد، پس از این ماجرا دیگر ورزشکاران هم در اعتراض به خشونت علیه سیاهان از کپرنیک پیروی کردند و این اتفاق بارها در بازی‌های لیگ امریکا رخ داد. ترامپ اما زانو زدن ورزشکاران را توهین به سرود ملی، پرچم و کشور می‌داند و بارها در پیام‌های توئیتری خود به آنها تاخته است. عنوان آلبوم که به معنی «دوباره امریکا را فلج کنیم» است به شعار تبلیغاتی ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری (Make America Great Again) اشاره دارد که می‌گفت «دوباره امریکا را باشکوه سازیم». اسنوپ داگ معتقد است شعار ترامپ مبنی بر «دوباره باشکوه ساختن امریکا» به مسائل تبعیض نژادی برمی‌گردد و تمایل رئیس جمهور امریکا را برای بازگشت به آن دوران بیان می‌کند. او در تک‌آهنگ جدیدش به کنایه قهرمانان رنگین‌پوست امریکایی را تشویق می‌کند تا لیگ اختصاصی خودشان را راه‌اندازی کنند.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت